Şıklığın Anahtarı Sezonun En Trend 17 Şapka Modeli

JEYAN GEDİK FOTO Jeyan GEDİK

Bu yılki şapka trendleri estetik olarak önceki sezonlardan farklılık gösteriyor. Aksesuarlar içinde en pratik ve kullanışlı olanı şapkadır. Bu yıl şapkalar hem başımızı sıcak tutup hem de süsleyecek.

Yün başlıklar: Sezona şaşırtıcı bir giriş yapan yün şapkalar, çok tercih edilen şapkaların başında geliyor. Hem şık hem sıcak görünümlü bu şapkalar yüz hatlarına da ılımlı, yumuşak bir hava veriyor. Ayrıca üzerlerine asılan püskül, ışıltılı aksesuarlar görüntüyü daha da şıklaştırıyor.

Örgü kasketler: Çoğunlukla, beğenilen şapka çeşitlerinin başında gelen bu modellerin sezona hızlıca girişi bizim için sürpriz değil. Dolce & Gabbana ‘nın tasarımlarından biri olan, kulakları ve burnu olan bereler, en işlevsel olanlardan diyebiliriz. Emprio Armani ise çok bantlı olan modelleri logolarla süsledi.

John Galliano ise şapka ve berelere tüy ve renkli kumaşlar ekleyerek modelleri bir adım daha ileri götürdü.

Başörtüsü modeller: Her zaman trend olacak olan bu modeller, çeşitli desen ve kumaşlarda ,farklı bağlama stilleriyle sezonda trendler arasında.

Davlumbaz başlıklar: Chanel ve Calvin Klein ‘ın öncülüğünü yaptığı bu modeller alışagelmiş şapka kalıplarının oldukça dışında. Beklenmedik kar yağışlarından korunmak için ilginç bir seçenek.

Dantel şapkalar: Genelde sonbahar için uygun olan bu şapkalar, giyilen elbiseyi daha fazla gösteriyor. Eskiden olduğu gibi frapan değil, daha minimal kullanılan danteller ,tam yerinde kullanıldığında en şık tercihlerde başta geliyor.

Taşlı boncuklu şapkalar: Bu tür şapkaların en iyisi unvanını Gucci taşıyor. Yürürken de hareketli olan bu modellerin bazıları kulakları da kaplayıp püskül halinde omuzlara iniyor.

Şekilli şapkalar: Sıradışı şekilleriyle ilgi gören ilginç görünümlü bu şapkalar, en çok beklenen sonbahar-kış trendlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Şapkaların klasik tarzlarına yepyeni bir bakış getiriyor.

Christian Siriano, Central Saint Martins ve Matty Bovan hayallerini gerçekleştirip akıllarındaki her şeyi kendi modellerindeki şapkalarda uyguladılar.

Vualli şapkalar: John Galliano’nun cesur seçenekleri, tüyleri devasa şekilleriyle kullanmasıyla göz alıcı bir şıklığa sahip oldu.

Michael Kors, ekose, siyah-beyaz şapkalarıyla kendisini gösterdi. Nina Ricci’nin 2018 kışı için tasarladığı bu şapkalar, gizemli görünümleriyle mükemmel bir seçenek oluşturuyor.

Denizci kalpakları ve gazeteci şapkaları: Her zaman çekici görünen düz renk kullanıldığı kadar üzerinde aksesuar ve yazılı baskılarla da göze çarpıyor.

Beyzbol şapkaları: Her zaman olduğu gibi inanılmaz derecede çok yönlü, sportif şıklığı yakalayan bu şapkalar aksesuar olarak da kabul ediliyor.

Gabriela Hearst, zarif kıyafetlerle giyilecek, minimalist klas modellere imza attı. Ayrıca bu şapkalar yazı ve logolarla kullanıldığında daha sportif bir görünüme kavuşuyor.

Kovboy şapkaları: Alberta Ferretti, Vaquera ve Naeem Khan ‘nın modellerinde süslemeleri ve dantel detaylarıyla dikkat çeken bu modeller hem sizi soğuktan koruyacak hem de dantel ve baskı süslemeler gibi seçeneklerle birlikte gelecek.

Geniş kenarlı şapkalar: Kullanılan malzemeler ve renkleriyle gardrobunuza şıklık getirecek bu şapkaların en iyi yorumlarını Saint Laurent yapıyor. Lüks görünümleriyle kıyafetleri tamamlayan modeller mükemmel ve zarif görüntülerini ilkbahara bile taşıyacak gibi görünüyorlar.

Fransız bereler: Berenin yeniden canlanması, birkaç yıl önce bu tasarımın yeniden üretilmesini sağladı. Entellektüel ve kaprisli görünümleriyle dikkat çeken bu şapkalar, dünyaca ünlü moda ikonlarının tercihleriyle zirveye taşınmış durumda. Rejina Pyo’nun siyah deri bereleri minimalist, sade görüntüleriyle birçok kıyafetinize kolaylıkla kombine edebileceğiniz türde. Buna rağmen Sonia Rykiel, Versace berelerinde renkler ve desenleri kıyafetlerinizle uyabilecek tonlarda ekoseli olarak tasarlanmış.

Bebek Bonnet şapkalar: En beklenmedik ve şaşırtıcı sonbahar-kış trendlerinden biri olarak karşımıza çıkan bu modeller çocuksu ve cesur görünümleriyle yeniden canlanıyor. Preen’in tasarladığı bonnet şapkası, tümüyle çiçeklerle kaplı ve çene altından bağlanan ipleriyle şirin bir görünüme sahip.

Logo baskılı şapkalar: Logo desenleri Anna Sui, Emprio Armani ve Dolce & Gabbana ‘nın şapkalarına ekstra bir avantaj sağlamak için kullanıldı. Her ne kadar varlıklarını sürdürseler de düşüşe geçen marka baskılı bu şapkalar hala tercihler arasında bulunmakta.

Bir Cevap Yazın