Total İstasyonları İzmir’de İşaret Dilinde Hizmet Veriyor

2016 Nisan ayı itibariyle Demirören Holding bünyesinde hizmet vermeye başlayan Total istasyonları, akaryakıt sektöründe bir ilke imza atarak istasyonlarında işaret diliyle engelsiz iletişim dönemini başlattı.
Ağustos ayında yeni imaj kampanyası kapsamında “Türkiye’nin Enerjisi Güzel” diyen Total istasyonları, 5 Aralık’ta lansmanını yaptığı “İki Elin Enerjisi Güzel” kurumsal sosyal sorumluluk projesiyle, işitme engelli bireylerin akaryakıt istasyonlarında hizmet alımı sırasında yaşadığı güçlüklere çözüm üretmeyi hedefliyor.

Reklam filminin tamamında sadece işaret dili kullanılarak, yine bir ilke imza atılmış oldu. Reklam filmini Demirören Enerji’nin Youtube ve Instagram hesaplarından izlemek mümkün. Ayrıca işaret dilinde hizmet veren istasyonlara
demirorenpetrol.com.tr adresinden ulaşılabilirsiniz.

Akaryakıt sektöründe bir ilk: İki Elin Enerjisi Güzel Projesi

Türkiye’de işitme engelli bireylerin günlük hayatlarında yaşadığı problemlere çözüm üretme ve engelli olmayan bireyler ile eşit kalitede hizmet sunma anlayışıyla, Türkiye çapında kapsamlı bir sosyal sorumluluk projesinin ilk adımını attı. İstasyonlarını, ziyaretçilerinin günlük koşturmaları içerisinde enerjilerini yenileme noktası olarak konumlandıran TOTAL, ülkemizde sayıları 4 milyonu bulan ve çoğunluğu araç kullanıcısı olan işitme engelli bireylerimizin ihtiyaç duyduğu enerjiyi ve hak ettiği kaliteli hizmeti sunabilmek amacıyla harekete geçti. TOTAL’in, işitme engelli bireylerin trafikte ve istasyonlarda yaşadıkları iletişim sıkıntılarını giderebilmek amacıyla yarattığı “İki Elin Enerjisi Güzel Projesi”, bu iç görüyle hayat buldu.
5 Aralık’ta hayata geçen, işitme engelli bireylere yönelik “İki Elin Enerjisi Güzel Projesi” ile TOTAL istasyonları, akaryakıt sektöründe bir ilki gerçekleştirerek, işaret dili eğitimi almış personeliyle işaret dilinde hizmet vermeye başladı.
İlk etapta İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir’deki istasyonlarda uygulanmaya başlanan proje kapsamında TOTAL, İşitme Engelliler Eğitim Faaliyetleri Derneği ile birlikte istasyon market ve ön saha çalışanlarına, işaret dili eğitimleri verdi.
Konuyla ilgili konuşan İşitme Engelliler Eğitim Faaliyetleri Derneği Başkanı Ebru Akça, “Pek çok sektörde olduğu gibi, akaryakıt sektöründe de işitme engelliler hizmet alırken zorluklar yaşıyor. Projenin ana amacı, duyma ve konuşma yetisinden yoksun işitme engelli bireylerin istasyonda bulunduğu süre içerisinde kendi dilinde hizmet alabilmesi, sağlıklı bir iletişim ortamının sağlanmasıdır.” dedi.
Konuyla ilgili açıklama yapan TOTAL Oil Türkiye A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Begüm Egesel, “TOTAL Oil Türkiye olarak, yurt çapında 500 istasyonumuzla tüm Türkiye’ye hizmet veriyoruz. Demirören Grubu’nun tüm şirketlerinde olduğu gibi bizler, Türkiye’ye değer katmak, ülkemize ve insanımıza hak ettiği en iyi ürün ve hizmetleri sunma anlayışıyla çalışıyor, topluma karşı sorumluluklarımızı da her zaman göz önünde tutmaya gayret ediyoruz. “İki Elin Enerjisi Güzel” projemizle işitme engelli bireylerin günlük hayatlarında karşılaştıkları sorunlara çözüm üreterek istasyonlarımızda kendi dillerinde hizmet almalarını ve işaret dilinin yaygınlaşması için farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da toplam 56 istasyonumuzun market ve ön saha çalışanları işaret dili eğitimi aldı, diğer iller için de eğitimlerimiz planlandı. 2019 senesinde projemizin kapsamını genişleterek, farklı hizmet ve çözümlerle işitme engelli bireylerin yol arkadaşı olmayı hedefliyoruz.” dedi.

 

Bir Cevap Yazın