Daha parlak, sağlıklı cilt için 8 güzellik ipucu!

Yaz, kış gibi kendi özel güzellik ve cilt bakım hilelerini gerektirir. Daha sıcak hava farklı cilt endişeleri getirdiğinden ve farklı görünümler arzularımıza ilham verdiğinden, bu yaz, parlak, sağlıklı cilt için 8 güzellik ipucu topladık. 

Peelinge dikkat! 

Yaz aylarında cildimize çok daha fazla  özen gösteriyor, yumuşak ve pürüzsüz olmasını istiyoruz. Pellingin cildin ölü katmanını soyara güneş yanıklarına daha yatkın yeni cildi ortaya çıkardığını unutmayın. Peelinginizi, akşamları veya gün boyunca duştan düz plaja gitmediğiniz zamanlarda ayırın.

Vücut Sivilceleriyle savaşın! 

Birçok kişi yaz mevsiminde sivilceye yatkındır. Yüzünüzde, kollarınız ve / veya sırtınızda bir şeyler varsa, temizlemek için sivilce ile savaşan bir vücut temizleyicisi edinin.

Güneş kremi kullanın!

Açık havaya çıkmadan en az 30 dakika önce SPF’si 30 veya daha yüksek olan geniş spektrumlu bir güneş koruyucu uygulayın. Bütün gün dışında iseniz, en az iki saatte bir tekrar uygulayın Sık terleyen bir insansanız 80 dakikada bir. Unutmayın, erken yaşlanmanın bir numaralı nedeni güneş hasarıdır!

Nemlendirin!

Yaz aylarında cildi nemlendirme, kışın cildi nemlendirilmesi kadar önemlidir. Cildinizi güneş yanığı, tuz ve klor gibi yaz kurutucu etkilerden korumak için hafif bir nemlendirici uygulayın.

Boşverin!

Zararlı UV ışınlarına hiç maruz kalmadan mükemmel bir bronz görünüm verecek güneşsiz bronzlaştırıcı ürünler var. Kendinden bronzlaşma seçenekleri şunları içerir: losyonlar, spreyler, jeller, köpükler ve bronzlaştırıcı tozlar. Güneş etkilerine maruz kalmadan bronzlaşmanın keyfini sürün!

Şapka takın!.

Bir şapka giymek başınızı ve yüzünüzü güneşin zararlı ışınlarından korumak için eğlenceli ve işlevsel bir yoldur ve yaz stilinizi ayrı bir hava katar.. Şapkanınızı kafanız için bir şemsiye olarak düşünün! Güneşi yüzünüzden ve boynunuzdan uzak tutacak kadar geniş olan bir şey seçtiğinizden emin olun.

Dudaklarınız konuşsun!

Yaz aylarında doğal dudak çok popüler. Ancak, bu sezonun cesur bir dudak ile şeyler karıştırmasını öneriyoruz. Mandalina gibi canlı bir gölge, ekstra işler gibi gelebilir ancak parlak bir çizgi ile makyajınızın geri kalan kısmını sesi silmen mümkün olur.
Hidrat. Yaz aylarında içme suyu çok önemlidir. Sivilcenin temizlenmesine yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda cildinizi taze ve genç görünmesini sağlayacaktır. Murad’ın dediği gibi, suyun zengin meyve ve sebzeler şeklinde “suyunu yiyin” unutmayın.

Bir Cevap Yazın