Yaz Sıcaklarında Bile Lazer Epilasyon Keyfi…

Seher OkanSeher OKAN

Lazer Epilasyon Yaptıracaklar İçinTüylerden kalıcı bir şekilde kurtularak tüm mevsimleri rahat geçirmenin en hızlı, kesin ve sağlıklı yolu lazer epilasyon… Ancak tüm kadınların aklında, yaz aylarında lazer epilasyon yaptırma konusunda ciddi şüpheler var…

Pürüzsüz ve tüylerden arınmış bir cilde sahip olmayı en çok arzu ettiğimiz bu sıcak günlerde, gelişen teknoloji ve bilinç düzeyinin yükselmesi ile birlikte uzman ellerde yapılan lazer epilasyon, sağlık açısından hangi mevsimde yapılırsa yapılsın hiç risk taşımıyor. Dermatologlar da yaz aylarında kurallarına uyularak yapılan lazer epilasyonun  hiçbir riskinin bulunmadığının altını çiziyor.

Olumsuz bir tablonun ortaya çıkmaması için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar elbette var. Öncelikle kullanılan lazer cihazı ve türü kesinlikle araştırılmalı ve yüksek teknolojiye sahip cihazların kullanıldığı merkezler tercih edilmeli. Herkesin kıl ve ten tipi farklı olduğundan kaliteli cihazlarla konusunda uzman kişilerin cilt tipinize uygun değerlerde cilde lazer enerjisi  uygulaması ve doktor kontrolünde bu işlemin yapılması alınacak sonuçlar açısından gerçekten çok önemli. Dolayısıyla lazer epilasyonda kaliteli ve güvenilir cihazların kullanıldığı merkezleri tercih etmek kadar mutlaka doktor kontrolünde konusunda uzman kişilerin uygulama yaptığı  yerlerin de araştırılması dikkat edilmesi gereken bir detay.

Elbette lazer epilasyon uygulamalarından sonra yaz ya da kış mevsime bakılmaksızın cildin doğrudan güneş ışınlarından korunması şart… Epilasyonda en etkili ve güvenilir yöntem olan lazer, gelişen teknoloji ile birlikte yazın bronzlaşmış ve koyu renk cilt tiplerinde dahi kolayca uygulanabilen bir yöntem.  Uygulama sonrası uzmanınızın tavsiyelerine uymak, kesin sonuçlar almak için zaten yeterli. Lazer epilasyon uygulamasının yapıldığı günlerde direkt güneş ışığından korunmak, fondoten ve allık gibi kapatıcı ürünler kullanmamak, keseleme gibi cilte tahribat yaratan uygulamalardan uzak durmak ve cildi temiz tutmak dikkat edilmesi gereken basıt kurallar. Sonraki dönemlerde ise güneşten koruyucu yüksek faktörlü kremler ve artık vazgeçilmezimiz olan cilt tipimize uygun nemlendirici kremleri kullanmak kaydı ile lazer epilasyon her mevsim yapılabilen sağlıklı, güvenilir ve kesin sonuçlar veren etkin bir uygulama….

Yazın pürüzsüz, pırıl pırıl ve tüm tüylerden arınmış sağlıklı bir cilt ile güzelliğinize güzellik katmak ve korkusuzca yazın tadını çıkarmak için hala vaktiniz var. Yüksek teknoloji ürünü hibrit lazer cihazların kullanılmaya başlanması ile artık her mevsim, her cilt tipine lazer uygulaması yapmak ve uzmanlaşmış eller ile sağlıklı ve kesin sonuçlar almak, böylelikle bedeninizle fark yaratmak yaz aylarında bile mümkün….

Bir Cevap Yazın