Erkeğin Eski Sevgilisine Dikkat!

ilhan

İlhan UÇKAN

Bir erkeğin sizden önce birlikte olduğu kadınlar erkeğin referansı niteliğindedir.Bir kadın erkeğin eski sevgilisine bakarak ilişkisine başlamışsa, aslında o erkekle beraber olmak yerine, o kadının yerinde olmayı hayal etmektedir.
Böyle olduğunda da kısa zamanda konuşmaların odağını eski sevgiliyle neler yaşandığı doldurur. Arkasından da o eski sevgiliye benzeme çalışmaları başlar.
Bu “yerinde olma” arzusuna bir kılıf gerekir. Ne de olsa tuhaf bir arzu. En uygun kılıf “erkeği kıskanma” düşüncesidir. Bitmiş bir ilişki dahi olsa “bir kadın her zaman kıskançtır” tanımlaması “normal bir kusur” kabul edildiğinden, konuşmaların dönüp dolaşıp eski sevgiliye gelmesi de normal bir kıskançlık durumu olarak görülür.
Yalnız akıldan çıkarılan ciddi bir nokta vardır, o da o gıpta edilen kadının, erkeğin “eski” sevgilisi olmasıdır. Zaman içinde bu eski sevgiliye “dönüşen”, onunla benzer özellikler sergilemeye başlayan kadın da “eskimeye” yüz tuta-caktır.
Tabii kendi daha iyi özellikleriyle o eski sevgilinin tercih edilen özelliklerini harmanlamazsa… Belki bu yolla mükemmel bir karma oluşturabilir.
Ama yine unutulmamalı ki, böylece gerçekte “kendiniz” olmayacaksınız.

Bir Cevap Yazın