İlkbahar Şıklığı

versace-rtw-ss2013-runway-45_155620562927Bahar günlerine en çok yakışan renklerden biri olan beyaz, bu sezonun önde gelen trend renklerinden biri olacak. Gündüz giyimden, gece giysilerine, modern çizgiden, klasiğe kadar, tepeden tırnağa beyaz giyinmek çok moda… Bu da, bugün ne giysem diye düşündüğümüz günlerde bizi kurtaracak gibi duruyor.

Beyazın hemen ardından gelen ilk trend renk, sarı. Bir çok bayanın giymekte tereddüt ettiği bu renk kendisiyle ilgili tüm tabuları yıkacak. Aslında, gerçekten herkese yakışmayan bu renge gözümüz çok alışacak artık. Sarı çok uzun zamandır trend renkler arasında değildi. Fakat sarının doğru tonları, doğru ten ve saç rengine uydurulursa gerçekten çok çarpıcı, enerjik, faklı ve modern görünebilir.
Günlük giyimde vazgeçilmez olan denim kumaştan yapılmış pantolonlar, ceketler, elbiseler 2015 ilkbaharına rahatlığı ve spor şıklığı getirecek. Dolce & Gabbana, Louis Vuitton ve Burberry koleksiyonlarında denim kumaşa geniş yer verdiler…
Pantolon etekler ilkbahar sezonunun en dikkat çeken trendlerinden biri. Bu tarz kesimlerin seçiminde dikkatli davranmamız gerekiyor. Çünkü her vücuda yakışmayan pantolon etekleri giymek için kısa boylu olmamak ve geniş basenlere sahip olmamak gerekiyor. Sıradışı giyinmeyi seven hanımların vazgeçilmez parçaları arasında olacağını düşündüğüm bu tarz pantolonlar blazer ceketler ve stiletto ayakkabılarla kombinlendiğinde çok şık duracaktır.
Geçmişten gelip 2015 ilkbaharında yeniden bizimle olacak olan süet, trençkotlardan, eteklere, çantalardan, ayakkabılara kadar gardırobumuza yumuşak bir hava katacak.
Klasik stili rahatlıkla birleştirmek isteyen bayanların çok beğeneceği, klasik kesim dik yakalı gömlek elbiseler ilkbahar sezonunun trendleri arasında.
Uzun süredir vazgeçilmezliğini koruyan ekose desenler, bu sezon yerini çizgili ve kareli desenlerle değiştirecek. Pamuklu kumaşlarla kullanılan çizgiler ve potikareler vintage severlerin favorisi olacak.
2015 ilkbahar sezonunun bence en şık trendi bohem desenlerle süslenmiş çiçekli, uzun ipek elbiseler. Vera Wang ve Valentino, koleksiyonlarında bu tarz elbiselere oldukça fazla yer vermiş.
Baharın her anını, güzelliklerle dolu yaşamanız dileğiyle…

Bir Cevap Yazın