Minik Dostlara Villa Konforu

Konak Belediyesi, sahipsiz sevimli dostları unutmadı. Çeşitli parklara yerleştirdiği beslenme duraklarına şimdi de kedi evleri yerleştiriliyor.
Kadifekale’de bulunan fidanlıktaki marangoz atölyesinde ürettiği kedi evlerini Konak sınırları içindeki parklara yerleştiren Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri mama ve su kaplarını da unutmadı. Sadece kedilerin değil, köpeklerin de su ve mama ihtiyacını karşılayan yetkililer, vatandaşların da duyarlı yaklaşarak sevimli dostlara sahip çıktığını söyledi. Adeta villa görünümlü kedi evleri vatandaşın da büyük ilgisini çekti. Özellikle yavru kedilerin barınma ihtiyacı için düşünülen kedi evleri ihtiyaç çerçevesinde çeşitli parklara yerleştiriliyor. Evcil hayvanlarıyla parkta dolaşmaya çıkan vatandaşlar uygulamadan memnun kaldıklarını dile getirerek Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan’a duyarlılığı için teşekkür ettiler.
Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, kentlerin giderek betonlaştığını belirterek, “Konak’ta uygun olan her alanı yeşillendirdik, mevcut parkları ise yenileyerek İzmir’in nefes aldığı modern parklar oluşturduk. Bu arada sevimli minik dostlarımızı da unutmadık. Su, mama ve barınma gibi ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri alanlar oluşturduk” dedi. Tartan, minik dostların beslenme, su ve barınma ihtiyaçları için yapılan duraklara zarar verilmemesi gerektiğine dikkat çekerek, “Yapılan güzelliklere sahip çıkalım. Bu sıcak günlerde onları mağdur bırakmayalım” uyarısında bulundu.

Bir Cevap Yazın