İşte bu ekip, İzmir’de restorancılığı yeniden yazıyor

Yerel yönetimler Türkiye’de birçok yerde hem kendilerine gelir getirmek hem de hizmeti daha sağlıklı ve ucuza getirmek için girişimlerde bulunuyor. Ama hiçbir girişim Karşıyaka Belediyesi’nin şirketi Kent A.Ş’nin kurduğu, Denizkent Restaurant kadar iş yapamıyor.
Mavişehir’de denizle iç içe olan işletme her türlü balığı eşsiz tazelikte ve egenin sağlıklı, lezzetli otlarının lezzetiyle sunuyor. 300 kişilik kapalı 500 kişilik açık alanıyla hizmet veren tesiste herkesin damak tadına hitap edecek şarapların olduğu mahzeni de bulunuyor.
Özel işletme edasında çalışan Denizkent Restaurant için; hafta içi, hafta sonu, bayram fark etmiyor. Çünkü her zaman dolu, her zaman rezervasyonsuz yer olmuyor. Özellikle sunduğu taze balık ve mezelerin yanı sıra bu başarıda işletme Müdürü İzzet Çelik’in müşteri memnuniyeti ve hizmet çıtasının devamlı yükseltmek için yaptığı personel eğitimleri yadsınamaz. Mavi körfezin seyrine doyulmaz manzarası ve Mavişehir’in muhteşem kordonu sayesinde müşteriler her akşam sadece biz lezzet şöleni değil görsel şöleni de birlikte yaşıyor.

Özel sektöre kafa tutuyorlar
İzmir’e gelip de Denizkent Restaurant’a uğramadan gidenlere artık şaşırarak bakılıyor. Yıllardır “Balık” denilince akla gelen birçok mekan unutulmaya başlandı. Yukarıda anlatılanlar kadar başarı da menülerin çeşitliliği ve tazeliği de büyük pay sahibi. Soğuk İştah Açıcılar ile başlayan yemek, çeşit çeşit salatalar, antreler, balıklar, tavuk ve et çeşitleri, tatlılar ve lezzetli şaraplar ile sürüp gidiyor. En iyi mezeleri yapan restoranlar sınıfında adının ilk sıralarda yer alması tesadüf değil. Kalamar tava, karides güveç’in namı artık tüm ülkeye yayılmış…

Dönüşü kimse kafasına takmıyor
Özel eğitimli garsonlar sadece size en iyi hizmeti sunmakla görevli değil. Ayrıca masadaki müşterinin durumuna göre dönüş için yardımcı olmayı da çok iyi biliyorlar. Eğer sürücü alkol aldıysa hiç sorun yok, çünkü çözüm bulunmuştur. Müessesenin hiçbir yerde göremeyeceği 200 araçlık özel park yeri var. O da olmazsa aracınızı bize emanet ediniz, sizi taksi ile gideceğiniz yere biz gönderelim derler. Yok aracımla gideceğim diye ısrar edenler için masanıza güler yüzle hizmet eden o garsonlar birden kurtarıcı bir şoför olup, sizi evinize kadar bırakırlar.
Restoranlara kafa tutan bu işletmeyi yerinde ziyaret etmek istiyorsanız 324 10 20 numaralı telefondan randevu alıp hemen ziyaret etmelisiniz…

Bir Cevap Yazın