Güzelliğinize Meltemsi Dokunuşlar

Güzel Karşıyaka’mızın ve İzmir’in önde gelen estetik sanatçısı Meltem Karanfil’e bu sayımızda sizler için “güzel bir kadın olmanın sırrı nedir” diye sorduk.

Yüzü kadar sözleri de sofistike bir hava taşıyan ünlü estetiysen, ışın sırrı altın elmayı paylaşabilmekte diyerek söze devam etti.

 Altın Elma derken? Biraz açarmısınız…

Vaktiyle, bol pınarlı İda Dağı eteklerinde, Olympos’un üç güzel tanrıçası, üzerinde “tanrıçaların en güzeline” yazılı bir altın elmaya sahip olmak için birbirleri ile yarışa girerler. Bu yarışmanın jürisi çoban prens, Paris’ten başkası değildir. Bu üç güzel tanrıçadan ilk başta Hera, güçlülüğü,  bilge tanrıça Athena, aklı ve Aphrodit ise aşkı vaat eder.

Paris, yarışmanın sonunda Aphrodit’in aşk vaadine kanıp altın elmayı bu tanrıçaya verse de bilgelik ve güçten mahrum kalarak kendisine en büyük fenalığı yapar. Diyeceğim şu ki, bir kadını güzel kılan onun hayat karşısındaki duruşu yani gücü, hayattan edindiği bilgeliği ve de aşka olan bitmek tükenmek bilmeyen inancıdır. Sözün kısası altın elmayı paylaşabilmektir güzellik.

Bu güzel anlatı için çok teşekkürler. Güzelliği sözlerle bu kadar farklı anlatan bir estetik sanatçısı, acaba yüz ve vücut güzelliği için ne gibi farklılıklar yaratıyor?

Başta da dediğim gibi güzellik tek başına bir olgu değil.  Her ne kadar çarpıcı bir güzellik için ruhsal güzellik şart ise, yüz güzelliği için de bedensel sağlık her şeyden önemli.  Bir kadın mutlu, iyi besleniyor ve de sporuna gereken önemi veriyorsa güzellik yolunda çokça ilerlemiş demektir. İşte bu kadın için artık gereken tek şey kelebek dokunuşlarıdır.

Sanırım yeni bir şey daha öğreniyoruz sizden. Kelebek dokunuşları demekle ne kastettiniz.

Bugün için her kadın her bütçe ile kendisinde estetik artılar yaratabilir.. Öncelikle estetik uygulama yapılacak kişinin yüzünü bir şiir gibi algılamak gerekli. Her yüz kendi sözcükleri ile bir şeyler anlatır. Yüzün şiirinin genel akışını değiştirmeden birkaç yeni sözcük ile derinlik yakalamaktır kelebek dokunuşları. Bu dokunuşların, kişinin imajına uyumu ve de uygulama başarısıdır farkı yaratan.

Yani sizce estetik uygulama ile yüzün karakteri arasında Meltem ılıklığında bir uyum mu olmalı? 

Teşekkür ederim çok naziksiniz. Evet,  uyum kesinlikle önemli. Örneğin son yıllarda keyif alarak uyguladığım, Phibrows microblading çalışmalarımın başarısı “ altın oran cetveli” ne uygun hareket etmekte yatıyor. Dünyanın kaş uygulamaları ve kalıcı makyaj alanında en iyi akademilerinden biri Phiacademy’de edindiğim bu düstur, tüm estetik uygulamalardaki başarımın gizli anahtarı.

Son yıllarda Phibrows microblading alanında yaptığınız başarılı uygulamalar dışında birçok yeniliğe de imza attığınızı biliyoruz. Değerli Karşıyaka Life okurlarımıza biraz da diğer uygulamalarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Son yıllarda bakımlı bayanları en mutlu eden yeniliklerden biri olan BB glow ( kalıcı fondoten) hem eğitimini alırken hem de uygularken en zevk aldığım hizmetlerimizden biri.  Dudak renklendirme, kalıcı eye-liner, kaş tasarımı, lash lifting ( kirpik uygulaması ), dermapen ve her türlü cilde yönelik bakım ve terapiler de Breeze Güzellik Salonu olarak İzmir’li bayanlara sunduğumuz diğer hizmetlerimiz.

İzmir’li bayanların yüzleri kadar vücutlarının güzelliği için de sunduğunuz hizmetleriniz var mı?  

Evet, zayıflama seansları, ağrı terapileri, sertifikalı uzmanlarımız ile gerçekleştirdiğimiz medikal masaj ve de son teknoloji ile gerçekleştirdiğimiz lazer epilasyon uygulamaları vücut güzelliğine yönelik sunduğumuz hizmetlerimizden birkaçı.

Bu keyifli ve bilgi dolu sohbetiniz için çok teşekkür ederim, son olarak yeni yıla yaklaştığımız şu günlerde güzelliğine önem veren bayanlar için ne dilekte bulunmak istersiniz?

Her geçen yıl ömrümüzü biraz eksiltse de aslında biz bayanlar için hediyesini de beraberinde getiriyor. Ben sağlıklı ve mutlu bir halde yaş almanın kadınlar için bir fırsat olduğuna inanıyorum. Kadınlar her yeni yaşında biraz daha kendileri olarak yaşamı sevmeyi ve de gerçek güzelliği keşfediyorlar.  Dahası güzel olmanın sırlarına eriyorlar. Ve de zarafet ile güzellik arasındaki ince ama kopmaz bağı fark ediyorlar. İşte o vakit kelebek dokunuşlarına hazır hale geliyorlar bir bakıma. Tıpkı Ege’nin ılık melteminde denizin köpüklerinden doğan aşk ve güzellik tanrıçası Afrodit’in varoluş hikâyesinin bize gösterdiği gibi güzellikte köpük gibi akıp giden bir şey. Bu yüzden güzelliğimizi yıllara meydan okuyarak hep canlı hep yenilenir hale getirmeliyiz.

Yeni yılda tüm kadınların bitmez güzelliklerinin farkına varmasını, kendilerini daha çok sevmelerini ve de Afrodit’in köpükten gelen güzelliğinin sırrı kelebek dokunuşlarına hazır olmalarını dilerim.

Yaşarken Güzelleşmek, Güzelleşirken Yaşamak Dileği İle…

Bir Cevap Yazın