Site tadında müstakil yaşam: Begonvilla Seyrek

İçinde bulunduğumuz yılın en iddialı inşaat projelerinden biri olan Begonvilla Seyrek’i hayata geçiren Muzaffer Karadağlı ile sektöre dair güzel bir söyleşi gerçekleştirdik. Ailesinde 3. Kuşak inşaatçı olarak sektöre başlayan Karadağlı, inşaat sektörünün 10 yıl boyunca yükselen değerinin İzmir olacağını öngördüğünü ve bu yüzden İzmir’e yatırım yapmaya karar verdiğini söylüyor. Begonvilla Seyrek projesinin detaylarını sorduğumuz Muzaffer Karadağlı, bu projenin alıcılarına sessiz ve temiz bir havada, rahat, huzurlu ve güvenli bir hayat sunacağını belirtiyor.

Merhaba, öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

1974 Ankara doğumluyum. İnşaatçı bir aile ile büyüdüm; babam ve büyükbabam inşaat sektöründeydiler. Bilkent İç Mimarlık’tan mezun olduktan sonra ben de 3. kuşak olarak sektöre başladım ve 16 yıldır inşaat sektöründeyim.

Sektöre ne zaman başladınız?

2002 yılında Ankara’da, ortağım Barış Metiner’le DDT İç Mimarlık’ı kurduk. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde pek çok farklı sektöre hizmet verdik, Azarbeycan’da birçok projeye imza attık. Son 4 yıldır dünyaca ünlü moda tasarımcısı Oleg Cassini’nin Türkiye’deki 20’ye yakın mağazasının tüm konsept ve proje uygulamalarını DDT İç Mimarlık olarak yapmaya devam ediyoruz.

İzmir’e yatırım yapma kararı verdiniz; İzmir’i nasıl değerlendiriyorsunuz?

3 yıl önce bu kararı verdik… İnşaat sektörünün 10 yıl boyunca yükselen değerinin İzmir olacağını öngörerek İzmir’e yatırım yapma kararı aldık. Bu bağlamda İzmir’de 3. Projemiz olan Begonvilla Seyrek’in çalışmalarına başlandı.

Bize Begonvilla Seyrek’i biraz anlatır mısınız? Ve Neden Seyrek?

Begonvilla Seyrek 40 milyonluk bir yatırım olup, 15.000 m2 alana kurulu, 43 adet villadan oluşuyor. Evler 3 oda bir salon olarak tasarlandı. 200 m2 lik 2 adet yüzme havuzu, tenis kortu, voleybol sahası, çocuk oyun parkı, 24 saat güvenlik gibi sosyal donatıları olan yaklaşık 10.000 m2 peyzaj alanına sahip Begonvilla Seyrek “Müstakil bahçeli villa” konsepti ve begonviller içinde özel bir proje olacak… Teslim tarihi 2019 sonu olarak planlanan projenin tüm satış ve pazarlama yetkilisi Startkey Türkiye’dir. Villa konsepti ve uygun fiyatlı olması sebebiyle Begonvilla Seyrek keyifli bir yaşam sunmanın yanında yatırım fırsatı olarak da değerlendirilebilir. Örnek villamız alıcılarımız için hazırlandı. Gelip görmek, incelemek isteyen herkesi örnek villamıza bekleriz. Seyrek İzmir’in pırlantası, şehrin merkezinde çok yüksek fiyatlara sahip olacağın bir eve, çok uygun fiyata Seyrek’te sahip olabiliyorsunuz. Seyrek, konum itibarı ile çok değerli bir noktada ve bu sebeple çok değer kazanacak. Sasalı- Balçova arası köprü ve tünel projesi de hayata geçerse bölge daha da önemli hale gelecek.

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sürece bakıldığında, üstelik konut sektöründe yaşanan bu durgunlukta Begonvilla Seyrek satış başarısını neye borçlu?

Öncelikle Begonvilla Seyrek o bölgedeki en kupon proje… Bunun nedeni; Seyrek Bölgesinde başka hiçbir villa site projesinin olmamasından kaynaklanıyor. Bu anlamda bölgedeki ilk ve tek projeyiz. Sosyal donatıları, lokasyon açısından şehrin telaşından uzak ama şehir merkezine de bir o kadar yakın olması projeyi çok cazip kılıyor. Bakırçay Üniversitesi’nin tekrar açılması, İzmir Serbest Bölgedeki fabrikalara yapılan yatırımlar ve ulaşım kolaylığı da bölgeye ekstra değer katmakta…

Bu kadar donanımlı ve zengin bir projeyi nasıl bu kadar uygun fiyata satabiliyorsunuz?

Bunun en önemli nedeni öncelikle arsanın kendimize ait olması. Aynı şekilde projeye ait tüm tasarımlar da kendi mimarlık şirketimiz tarafından hazırlandı; bu da maliyetlere yansıdı. Özetle “Projeye hakim olmak demek, maliyetlere de hakim olmak demektir” diyebiliriz.

Begonvilla Seyrek alıcılarına neler vadediyor?

Sessizlik ve temiz bir havada, rahat huzurlu ve güvenli bir hayat…

Sizce İzmir’in inşaat sektöründeki gelişimi nasıl? Hangi bölgeler daha çok gelişecek?

İzmir şu anda çok fazla göç alıyor ve bunun büyük bir bölümü İstanbul’dan. Bu göç kaliteli bir insan göçü; bu da İzmir ekonomisine katkı demek. Bundan dolayı Türkiye’nin pek çok noktasında inşaat sektörü ciddi bir kriz içerisindeyken, İzmir arz-talep dengesinden dolayı bu krizi en hafif atlatan bölgedir, ve önümüzdeki 10 yıl bence bu şekilde devam edecek. Yine İzmir –İstanbul otoban hattı ve İzmir –Ankara hızlı tren hattının tamamlanması ile İzmir çok daha fazla gelişecektir.

Marka adına güzel ve efektif bir iletişim çalışması yaptınız. Neden Tamer Karadağlı ile çalışıldı?

Reklam ve pazarlamanın gücü bu işin en önemli parçalarından biri… Lansman döneminde profesyonel bir ekiple çalıştık ve hala çalışmaya devam ediyoruz. Marka bilinirliğinin sürekliliği için iletişime devam edeceğiz. Tamer Karadağlı ile çalışmayı tercih ettik çünkü kendisi iyi bir aktör, algısı güçlü, magazin yönü var ve içinde bulunduğu projeden dolayı güvenilir bir karakteri temsil ediyor.  Ama en önemlisi “kuzenim olması” :)

Farklı sektörlerde yatırım yapmayı planlıyor musunuz?

Hayır, düşünmüyoruz, bu sektöre yatırımlarımız devam edecek. Çatı markamız olan “Begonvilla”yı İzmir’in ve Ege Bölgesi’nin çeşitli bölgelerine, farklı konseptlerle taşımaya devam edeceğiz. Markanın tescili tarafımızdan alınmış olup villa imarı olan uygun noktalarda projelerimizi geliştirmeye devam edeceğiz.

İletişim Bilgileri: 0232 330 6 330 • 0542 330 6 930 • www.begonvillaseyrek.com

Bir Cevap Yazın