Sosyal medyadan zengin olan 5 kişi

Kimi açtığı youtube kanalıyla kimi dünyanın dört bir yanında çektiği fotoğraflarıyla kitleleri peşinden sürüklüyor. İşte sosyal medyadan zengin olan 5 kişi…

1- Chiara Ferragni – Theblonde Salad

İtalya’da üniversitede okurken blog kurma fikri ile yola çıkan ve theblondesalad.com adlı blogunda yaptığı paylaşımlarla adından söz ettiren Chiara Ferragni, bugün en çok tanınan moda bloggerı. Moda, seyahat ve yaşam tarzı alanında yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken Ferragni, lüks marka işbirlikleri ile dikkat çekiyor. Yıllık geliri yaklaşık 8 milyon dolar.

2- Murad Osmann – Followmeto

Fotoğrafçı ve seyahat bloggerı olarak ünlenen Murad Osmann, seyahat ettiği ülkelerde eşinin elinden tutarak çektiği fotoğraflarla ünlenmiş bir isim. Yaklaşık 5 milyon takipçisi ile alanında ilk akla gelen isimlerden.

3- Roman Atwood – Roman Atwood

Komedi alanında kendini Youtube’da ispatlayan Roman Atwood, 2010 yılında açtığı Youtube kanalında bugün 7 milyondan fazla aboneye sahip.

5 milyar dolara yakın bir servete sahip olduğu söylenen Atwood sosyal medyanın zengin ettiği isimlerden.

4- Nash Grier – Nash Grier

Amerikalı Grier, yaratıcı videoları ile Instagram ve Twitter gibi platformlarda milyonlarca takipçiye sahip bir isim. Grier video başına 100 bin dolar gibi bir ücret alıyor.

5- Felix Arvid Ulf Kjellberg – PewDiePie

İsveçli bilgisayar oyunları analizcisi Kjellberg, alanında en şöhretli isim. 50 milyon dolara yakın bir servete sahip olduğu söylenen Kjellberg, 40 milyon Youtube abonesine sahip.

Bir Cevap Yazın