Karşıyaka’da yeni sezon kursları dopdolu

Karşıyakalılara yeni hobi alanları açmak ve meslek edindirmek için ücretsiz kurslar düzenleyen Karşıyaka Belediyesi, yeni döneme dopdolu bir programla giriyor. Latin dansları, İspanyolca, pilates, muhasebe ve diksiyon gibi çeşitli branşlarda açılacak kurslar için 28 Eylül’e kadar kayıt yaptırılabilecek.

HEM EĞİTİM HEM EĞLENCE
Karşıyaka Belediyesi, 2018-2019 sezonunda düzenleyeceği ücretsiz kurslarla yüzlerce Karşıyakalı’ya hem öğrenme hem de eğlenme fırsatı sunacak. Talep ve önerilere göre hazırlanan program kapsamında; el sanatlarından mesleki eğitime, spordan yabancı dile kadar farklı alanlarda toplam 71 kurs açılacak. Ahmet Piriştina, Bülent Ecevit ve İsmail Cem Kültür Merkezlerinde gerçekleşecek kursların başvuruları, 28 Eylül Cuma günü mesai bitimine kadar devam edecek.

DERSLER 8 AY SÜRECEK
Ekim ayı içerisinde başlayacak kurslar arasında aerobik-pilates, halk oyunları, yaratıcı drama, muhasebe, pastacı çıraklığı, İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, işaret dili, diksiyon, Latin dansları, sirtaki, resim, ebru, dikiş, takı tasarım ve yoga gibi en çok ilgi gören branşlar yer alacak. Her alanda uzman eğitmenler tarafından verilecek dersler, Mayıs 2019’a kadar devam edecek.

SOSYAL BELEDİYECİLİK
Her yıl olduğu gibi bu sezon da kursların büyük ilgi göreceğine inandığını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Sosyal belediyecilik anlayışıyla sürdürdüğümüz çalışmalar kapsamında, hobi ve meslek edindirme amaçlı kurslarımızda yeni dönemi başlatıyoruz. Hiçbir ücret talep etmeden düzenlediğimiz kurslarla vatandaşlarımız hem keyifli vakit geçirme imkanı bulacak hem de becerilerini geliştirecek. Fırsatı olan tüm Karşıyakalıları kurslarımıza bekliyoruz” dedi.

DETAYLI BİLGİ İÇİN:
Ahmet Piriştina Kültür Merkezi Tel: 0232 336 17 41
İsmail Cem Kültür Merkezi Tel: 0232 361 60 19
Bülent Ecevit Kültür Merkezi Tel: 0232 361 47 93

Bir Cevap Yazın