Bilinmeyen iPhone kısayolları

1. Tüm Safari sekmelerini kapatın

Tüm Safari web tarayıcı sekmelerinizi tek tek kaydırarak kapatmak biraz zor olabilir. Bunun yerine, sağ alt köşedeki 2 kare simgesine basılı tutun. Tüm sekmeleri kapatmak isteyip istemediğinizi soran bir pop-up görünecek; Evet’e tıkladığınızda tüm Safari sekmeleri kapatılmış olacak.

2. Tüm bildirimleri temizleyin; 

Kilit ekranınızda bir sürü bildirim varsa, bunları temizlemek çok zor olabilir. Teker teker kaydırıp temizlemek oldukça vakit harcayan bir iştir. iPhone 6S veya daha üst modeli kullanıyorsanız, bildirimleri temizlemek için 3D Touch’ı kullanabilirsiniz. Bildirimlerin sağ üst köşesindeki X simgesini bulun ve basılı tutun, daha sonra “tüm bildirimleri temizle”ye tıklayın.

3. Kapalı Safari sekmelerini tekrar açın

Eğer yanlışlıkla önemli bir Safari sekmesini kapattıysanız; Safari’nin sağ alt köşesindeki karelere basın. Ardından tarayıcınızın altındaki + simgesini basılı tutun. Bu, yakın zamanda kapattığınız tüm sekmelerin listesini açarak bunları geri yüklemenizi sağlar.

4. Kolayca fotoğrafların birçoğunu silin

Fotoğraflara girin ve sağ üst köşedeki Seç’i tıklayın. Ardından, parmağınızı  soldan sağa doğru sürükleyin. Böylece, resimleri tek tek silmektense o satırdaki tüm resimleri sileceksiniz.

5. Yeni sekmelerdeki bağlantıları çok daha hızlı açın

Yeni bir sekmede bir bağlantı açmak ister misiniz? Açmak istediğiniz bağlantının üstüne iki kez dokunmanız yeterli.

6. Kurları çok hızlı bir şekilde dönüştürün

Bu özellik çok fazla bilinmese de Apple’ınSpotlight özelliği hızlıca kur dönüştürmenizi sağlıyor. Bulmak için ana ekranınızın üstünden aşağıya doğru hızlıca kaydırın. Ardından çubuğa dokunun, dönüştürmek istediğiniz para birimini yazın.

7. Web sitelerinin masaüstü sürümüne geçin

Bir sitenin masaüstü sürümüne geçmek için genellikle akıllı menüye ihtiyaç vardır. Ancak bunu kolayca yapabilirsiniz; Safari’deki sayfa yenileme simgesine basılı tutmanız yeterli.

8. Uygulamaları ekranlar arasında daha kolay taşıyın

Uygulama simgesinin üstüne basılı tutarak, uygulama kısayolunu ekranlar üzerinde istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

9. Uygulamaları klasörlere daha hızlı taşıyın

Uygulamanın üstüne basılı tutun, hareket etmeye başlayınca konumunun dışına taşıyın.

10. Klasörler içindeki uygulamaların bildirimlerini alın

Klasörün üzerine uzunca basın ve uygulamaların bildirimlerine erişin.

kaynak

 

 

Bir Cevap Yazın