Bahar geldi! İşte En Uygun 5 Tatil Rotası…

Yurtdışı tatilleri artık eskisi kadar uçuk fiyatlı değil. Özellikle erken rezervasyon yaptığınız zaman oldukça düşük fiyatlarla tatil yaparken, içinde bulunduğumuz bahar aylarında da uygun fiyatlı tatil yapmak mümkün. İşte En uygun tatilin yapılabileceği  tatil rotası…

Bükreş – Romanya

Romanya’nın hem başkenti hem de ticaret merkezi olan Bükreş; tarihi yapısı, kültürel dokusu, dönem mimarisiyle özellikle yaz aylarında turistlerin ilgi odağı oluyor. Uygun fiyatlı restoranların bulunduğu bu şehirde metro ağını kullanarak ucuza seyahat edebilir, minimum harcamayla keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Cezayir – Cezayir

Engin dağları, seyretmenin dahi heyecan verdiği yamaçları, dev asma köprüleri, yeşille toprağın türlü rengiyle harika manzaralar eşliğinde bir yolculuk için rotanızı Cezayir’e çevirebilirsiniz. Bahar aylarında hem keşfetmenin hem de alışverişin tadını yaşamak paha biçilmez!

Katmandu – Nepal

Egzotik ve farklı yaşamın meraklılarının gidebileceği en güzel yerlerden biri Katmandu. Şehir yerleşimi, mistik yapısı, kültürel oluşumu ile pek tatlı bir yer burası, rengârenk kaotik evlerinin görünümü bile ayrı bir havalı! Dünyanın en ucuz şehirlerinden biri olma unvanına sahip olan Katmandu, kültür turizmi severlerin de uğrak yeri. Bölgede bulunan Budist ve Hindu tapınakları da UNESCO’nun koruması altında misafirlerini ağırlıyor. ‘Aşkın ve barışın’ şehrinde adım başı rastlayacağınız yerel kıyafetli insanların güler yüzü ve samimiyetiyle muazzam bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Lviv – Ukrayna

Son günlerde özellikle genç yetişkinlerin uğrak yeri olan, el yakmayan fiyatlarıyla seyahate cesaretlendiren, vizesiz girişiyle kolaylık sağlayan Lviv, kısa bir macera arayanlar için kelimenin tam anlamıyla ideal! Yorulmayan, uykusu gelip oteline dönmeyenler için sonsuza dek sürecek bir eğlence anlayışına sahip olan kent, misafirlerini sınırsız bir nezaketle ağırlıyor. Ucuz konaklama seçenekleriyle de rahat bir uyku vadediyor.

Sofya – Bulgaristan

Avrupa Birliği üyesi olduktan sonra nüfusu iyice azalan, Bulgaristan’ın mimarisi en etkileyici başkenti Sofya, hafta sonu kaçamağı yapmak isteyenler için harika bir alternatif. Üstelik İstanbul’dan kalkan trenlerle de Sofya’ya gitmek mümkün.

Bir Cevap Yazın