30’dan Sonra Anlaşılan Gerçekler

Aile her şeydir. Herkes en küçük hatanda dönüp giderken, sana sımsıkı sarılan ailen oluyor. Kaç yaşına gelirsen gel, sen onların biricik çocuğusun. Kıymetini bil.


İş güç için ne yatırım yaptıysan yaptın, gerekli yerlerde amcan, dayın ya da arkanda t… bir baban yoksa karşılığını alamıyorsun, alamayacaksın.

Para para diye kendini yırtma. Sağlık olmadıktan sonra ne yapacaksın parayı? Para kazanacağım, kariyer yapacağım diye kendini yıprattığın günlerin acısı, vücudunda biriken stres yüzünden senden gani gani çıkıyor.


Paran ya da statün için yanında olan insanları ayırt etmeyi öğreneceksin, boşuna canını sıkma. Allah herkese gönlüne göre veriyor.


Ne yaparsan yap, sorumluluk almayı bileceksin. Sorumluluğunu alamayacaksan o topa girmeyeceksin.

Her şey bir kenara, kul hakkı yeme. Vicdanın temiz değilse insan değilsin. Eşini iyi seçmen lazım seni rezil de eden, vezir de eden o oluyor ve sevgi her şeye yetmiyor.


İlişkilerinde huzuru ara. Huzur varsa her şey olur, huzur yoksa aşk, tutku vs hikaye. Tutmaz o maya ki huzursuz bir ilişkiye kaptırdıysan yandın gitti.

Gidenlerin, gönderdiklerinin ardından kaybettiğin vakti kendine harcasan, daha donanımlı bir insan olurdun. Kimseye, hiç kimseye değmez. Bir insanı özel yapan sensin, senin sevgin.

 

Bir Cevap Yazın