Japon kadınlarının güzellik sırrı belli oldu: Ciltlerini fırçalıyorlar

Cildi fırçalamak antik çağlardan beri uygulanıyor. Başta spa merkezleri olmak üzere birçok güzellik ve bakım yerlerinde uygulanan cilt fırçalama yöntemi Japon kadınların beyaz ve pürüzsüz tenlerinin sırrı…

Her ne kadar gelişen teknoloji kozmetik ürünlerinin kalitesini artırsa da bazı geleneksel yöntemlerden vazgeçmek mümkün olmuyor. Doğu’nun güzellik sırrı da tam olarak bu geleneksel yöntemlerde yatıyor.

Kuru kuru ciltlerini fırçalıyorlar

“Kuru fırçalama” tekniği Japon kadınlar tarafından yüzyıllardır uygulanıyor. Kuru cilt fırçalama ile kan akışının hızlanması sağlanıyor ve böylece kolajen üretimi sağlanıyor. Yeterli kolajen desteği de yaşlanmayı engelleyerek cildi toksinlerden arındırıyor.

Kuru cilt fırçalama nasıl yapılır?

İşe öncelikle ayaklardan başlayın. Bacaklarınıza kadar fırçalamaya devam edin. Lenf akışı için kalp ve göğüs bölgesine doğru fırçalama yöntemini uygulayın.

Ardından kollar için bu işlemi tekrarlayın. Avuç içinden başlayıp omuz ve kalp hizasına doğru fırçalamayı sürdürün.

Aynı işlemi karın ve sırt bölgeniz için de yapın.

Son olarak daha yumuşak bir fırça ile yüzünüzü de fırçalayın.

Cildin her bölümünün 10 kez fırçalayın.

Fırçalama işlemi bittikten sonra duşunuzu alın ve cildinizi mutlaka nemlendirin.

Kuru cilt fırçalama tekniğinde önemli olan sert fırçalamak değil kan akışını hızlandıracak ufak vuruşlar. Bu yöntem sonrasında cildiniz hafif pembeleşebilir. Bu durum kalıcı olduğu takdirde mutlaka bir cilt doktoruna görünmelisiniz.

Kuru cilt fırçalamanın faydaları neler?

Vücudun lenf sistemini harekete geçirerek toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Dolaşım ve sindirim sistemini harekete geçirerek yağ tabakasındaki toksinlerin atılması kolaylaşır ve zayıflatmaya yardımcı olur.

Ciltteki ölü tabakayı temizler ve gözeneklerin açılmasını sağlar.

Selülitlerin azalmasına olumlu katkı sağlar.

Bir Cevap Yazın