Anaokullarında ‘diş sağlığı’ seferberliği

Miniklere diş setleri dağıtıldı

Anaokulu öğrencilerine yönelik diş sağlığı tarama ve bilgilendirme çalışmaları yapan Karşıyaka Belediyesi, bu kez de miniklere diş setleri armağan etti. KARGEM ve Pergamon Lions Kulübü işbirliğinde yürütülen projeyle 300 çocuğa ulaşıldı.

ÇOCUKLAR BİLİNÇLENİYOR

Çocukları ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan Karşıyaka Belediyesi, Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde yaptığı tarama ve eğitim çalışmalarının ardından, anaokullarında ağız ve diş sağlığı setleri dağıttı. Unilever tarafından Pergamon Lions Kulübü’ne bağışlanan setler, Karşıyaka Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi işbirliğiyle miniklere hediye edildi.

BİN ÖĞRENCİYE ULAŞACAK

Programın ilk etabında; Karşıyaka Belediyesi’nin Kardelenler, Karşıyaka’nın Filizleri, Muzaffer İzgü ve Ahmet Piriştina anaokulları ile iki kültür merkezindeki oyun odaları ziyaret edildi. Toplam 300 çocuğa içerisinde diş fırçası, macun ve ağız suyu olan setler ulaştırıldı. Hediyeleri teslim eden Pergamon Lions Dönem Başkanı Dilek Soylu ve KARGEM Müdürü Cem Yüksel, miniklerden diş temizliğine önem verme sözü de aldı. Programın ikinci etabında ise 31 Mart Cumartesi günü KARGEM öğrencilerine yaklaşık 700 adet diş sağlığı seti hediye edileceği belirtildi.

SAĞLIKLI NESİLLER İÇİN

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Karşıyaka Belediyesi olarak bir yandan çocuklarımızın eğitimlerine katkı koyan projeleri hayata geçirirken, bir yandan da sağlıklı büyümeleri için çalışmalar yapıyoruz. Destekçilerimizle birlikte dağıttığımız setler, çocuklarımızın diş temizliğini alışkanlık haline getirmesine katkı sağlayacaktır. Sağlıklı nesiller yetişmesi için küçük yaşta tedbirlerin alınması gerektiği inancıyla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir Cevap Yazın