Dişlerinizi Fırçalamak Haricinde Diş Macununu İle Yapabileceğiniz 15 Şey

Diş macununun sadece dişlerinizi temizlemek için kullanıldığını düşünüyor olabilirsiniz. Aşağıdakileri okuyunca fikriniz değişecek! İşte diş macununuzla dişinizi fırçalamak haricinde yapabileceğiniz 20 şey:

1- Mürekkep lekelerini çıkarın

Cebinizde mürekkepli kalem unuttuğunuz ve mürekkebin kıyafetinize bulaştığı olmuştur. Ancak bu dünyanın sonu demek değil. Mürekkep lekesinin üstüne diş macunu sürün ve kurumasını bekleyin. Kıyafetinizi yıkayın ve lekenin çıktığını kendi gözlerinizle görün.

2- Arabanızın farlarını temizleyin

Arabanızın farlarını temizlemek için pahalı ürünler almanıza gerek yok. Diş macunu da iş görüyor. Diş macununu fara sürün ve suyla yıkayın.

3- Gümüşleri cilalayın

Gümüş yemek takımınız eskidiğinden bir köşeye mi kaldırdınız? Diş macunu sayesinde gümüşleriniz ilk aldığınızdaki gibi parlayacak. Gümüşlerinize diş macunu sürün ve yumuşak bir bezle temizleyin.

4- Güneş gözlüklerinizi temizleyin

Kirli ve lekeli güneş gözlükleriyle dışarıya çıkmak kimse istemez. Gözlüklere ince bir tabaka olması şartıyla diş macunu sürün ve suyla yıkayın.

5- Lekelerden kurtulun

Ahşap eşyalarınızın üstünde bardak izleri mi kaldı? Sinir bozucu ve çirkin değil mi? Lekelerin üstüne diş macunu sürün. Biraz bekledikten sonra kuru bezle temizleyin.

6- Ayakkabılarınızı temizleyin

Beyaz ayakkabılarınızı diş macunuyla temizleyince parladıklarını göreceksiniz.

7- Piyanonuzu temizleyin

Piyano tuşlarının renkleri kısa sürede değişir. Diş macunuyla temizlerseniz eski hallerine döneceklerdir.

8- Sivilcelerden kurtulun

Daha önce birçok kez denendi ve işe yaradığı görüldü. Sivilcelerle baş edemiyorsanız ve pahalı kremlere küçük bir servet harcamak istemiyorsanız sivilcelerinize diş macunu sürebilirsiniz.

9- Sivrisinek ısırıklarının acısını azaltın

Sivrisinek ısırığı ne kadar yakar bilirsiniz. Bunun acısını dindirmek için ısırıkların üstüne diş macunu sürebilirsiniz.

10- Kıyafetlerdeki inatçı lekelerden kurtulun

Lekenin üstüne diş macunu sürün ve kurumasını bekleyin. Daha sonra makinenizde kıyafetleri normal şekilde yıkayın.

11- Ojelerinizi çıkarın

Oje çıkarıcı olmadan da ojelerinizi çıkarabilirsiniz. Tırnaklarınızı diş macunu ile sürtün ve ojenin çıkışına kendi gözlerinizle tanık olun. Üstelik oje çıkarıcıya oranla parmaklarınız daha güzel kokacaktır.

12- Telefonunuzu temizleyin

Telefonların üstünde klozetten daha fazla bakteri olduğunu biliyor muydunuz? Telefonunuzun üstünü tişörtünüzle temizlemek size yardımcı olmayacaktır. Telefonun üstüne biraz diş macunu ekleyin ve yumuşak kuru bezle yüzeyi yavaşça temizleyin.

13- Ütünüzü temizleyin

Ütünün tabanı temiz olmadığında kıyafetlerinizi de kirletirsiniz. Ütünüz çalışmıyor haldeyken altına diş macunu sürün. Dikkatle temizleyin ve biraz bekledikten sonra ütüye başlayın.

14- İstenmeyen kokulardan kurtulun

Yıkandığında yıpranacağını düşündüğünüzden yıkayamadığınız ayakkabılarınız var mı? Sorun yok. Ayakkabının içine az olması şartıyla diş macunu sürün ve sonra temizleyin.

15- Poster asın

Duvara poster asmak istiyorsunuz ancak ev sahibiniz duvara çivi çakılmasına izin vermiyor mu? Posterleri duvar çivi kullanmadan da asabilirsiniz. Diş macunu Japon yapıştırıcısı görevi görüyor. Tek farkı duvarını mahvetmemesi.

Bir Cevap Yazın