Zeki Kadınların Neden Zor Aşık Olduklarını Gösteren 10 Özellik

1) Yalnız kalmaktan korkmazlar
Zeki kadınlar birlikte olacakları erkekleri sırf hayatlarındaki bir boşluk dolsun diye seçmezler. Aynı şekilde, sırf gergin zamanlarında onun yanında olacak birisini de istemezler. Zeki kadınları kendi hayatlarını idare edebilecek güçtelerdir ve onların kimseye ihtiyaçları yoktur. Bir ilişkiye başlamak istedikleri zaman karşılarındaki kişinin onu hak edip etmediğine dikkat ederler. Öylesine bir ilişki yaşamak onlara göre değildir. Asla iki erkeği aynı anda idare etmezler.

2) Uzun bir kontrol listeleri vardır
Her insanın kafasında partnerine dair aradığı özellikleri yazan bir listesi vardır. Birçok kadın için bu liste kısadır. Dış görünüşüne önem vermesi, komik ve başarılı olması yeterlidir. Fakat zeki kadınların listeleri çok daha karmaşıktır. Onlar bir erkeğin dini tercihinden tutun genel hayatına kadar her şeyi bilmek isterler. Zeki kadınlar kendi kişiliklerinin çok farkındalardır. Bu yüzden nasıl bir erkek ile birlikte olmak istediklerini çok iyi bilirler.

3) Kimseye bağımlı değillerdir
Artık kadınların bir erkeğin desteğine ihtiyaç duydukları günler geri de kaldı. Bu erkek ilk başta babaları ve hayatlarının sonlarına doğru kocaları olsa bile. Hala babasının kızı olsa da, o artık bir yetişkindir. Kendi hayatını kurduğu için maddi veya manevi herhangi bir desteğe ihtiyacı yoktur.

4) Flört öncelikleri değildir
Zeki kadınların öncelikleri her zaman için kariyerleri, arkadaşları ve aileleridir. Bu yüzden bir erkeğe vakit ayırmak onlar için çok zordur. Aynı şekilde asla vakitlerini onlar için bir anlam ifade etmeyen birisine harcamazlar.

5) İlişkisinin biteceğini önceden tahmin ederler
Zeki kadınları romantik kitaplar veya filmler asla etkilemezler. O hayatının gerçeklerinin farkındadır ve birçok ayrılığa şahit olmuştur. Aynı zamanda aşkın sonsuza dek süren bir şey olmadığını çok iyi bilir. Bu yüzden kendisini bir ilişkiye hazırlarken bir takım konularda ikna etmesi gerekiyor. Amaçsız bir şeye vaktini harcamadığını bilmesi gerekiyor. Bunların farkında olduğu için zeki kadınlar ayrılsalar bile çok kolay ayağa kalkarlar.

6) Dış görünüşün bir süre sonra önemli olmayacağının farkındadır
Zeki kadınlar dış görünüşün partner seçiminde önemsiz olduğunu asla düşünmezler. Hiçkimse azıcık da olsa etkilenmediği bir insanla ilişki yürütemez. Herkes ona dokunduğu zaman onu heyecanlandıracak birisini ister. Fakat zeki kadınlar için dış görünüş kadar bir insanın içi de önemlidir. Eğer böyle bir kadınla birlikte olmak istiyorsanız, dış görünüşünüzden ziyade karakterinizle etkilemelisiniz.

7) İnsanların gözlerini korkutabilirler
Zeki kadınlar inandıklarının arkasında dururlar ve ne düşündüklerini söylemekten çekinmezler. Birçok erkek kendilerine güvenmedikleri için bunu kabul etmezler. Erkeksiliklerinin denendiğini veya asla onlara yetemeyeceklerini düşünürler. Sonuç olarak gözleri korktuğu için zeki kadınlara yanaşmaktan çekinirler.

8) Değişimi kabul ederler
Hayat değişiminden ibarettir. Sevgililer ayrılabilirler, arkadaşlıklar bitebilir fakat dünya kimse için durmaz. Zeki kadınlar sürekli olarak değişen bir dünya da yaşadıklarının farkındalardır. Onlar için hiçbir şey sabit değildir. Bu gerçeği kabul ettikleri için kimseye kendilerini adamazlar.

9) Sosyal medyaya uyum sağlamazlar
Zeki kadınlar hala facebooktan rastgele gelen mesajlara alışkın değillerdir. Bu yüzden onlar tinder veya snapchat nedir bilmezler. Bu tarz mecralar onlara saçma ve kişilik dışı gelmektedir.

10) Kimseye kolay kolay güvenmezler
Flört döneminde kazandıkları tecrübelerin doruk noktasıdır. Onlar için birisini sevmek ve güvenmek zordur. Karşılarına çıkan kişiler için mutlaka zihinlerinde bir liste hazırlarlar. Sonunda bu listeye göre karar alacaklardır. Önceden önlem almak onlar için çok önemlidir.

 

kaynak

Bir Cevap Yazın