Farklı Bir Yaşam LARİSSA GÖL EVLERİ ile mümkün!

Zeki Emre ARAZ

Köklü bir tarihi ve mimari geçmişe sahip olan İzmir’de yaşanılan farklı yaşam ve kültürler iç ve dış mimari yapıyı, talep edilen daire seçenek ve konseptlerini değişime uğrattı ve uğratmaya da devam ediyor.

Bundan 25-30 sene öncesinde mahalle ortamı ve az katlı binalar öncelikliyken bugün çok katlı rezidance olarak adlandırılan binalar tercih edilir duruma geldi. Yine 25-30 sene önce “Başımı sokacak bir evim olsun yeter” denilirken bugün “Evimde ankastre olsun, interneti hazır olsun” gibi istekler ön plana çıkıyor. Bir de bu duruma ek olarak, merkezi alanlarda yeni yükselebilecek inşaat ve proje alanlarının kalmaması bu tarz yeni inşaat projelerinin şehrin dışında yükselmesi sonucunu da ortaya çıkarıyor.

Günümüzde içinde bulunduğumuz şartlardan, iş stresleri ve yoğunluğundan, hayatın hızlı bir şekilde akıp gitmesinden dolayı insanlar, yaşam alanlarının daha sakin, daha özel olmasını ayrıca kendilerine, ailelerine, sevdiklerine daha fazla zaman ayrıma ve çocuklarını güvenli bir ortamda yetiştirme ihtiyaç ve isteklerini duyuyorlar.
İşte tam bu noktada şimdi sizi İzmir’in en iddialı projelerinden biriyle tanıştıracağım, Larissa Göl Evleri…

Şehrin akmaya başladığı her geçen gün talebin daha çok arttığı kuzey aksı denilen Menemen, Aliağa bölgeleri içerisinde konumlanan bir proje. Larissa Göl Evleri 40 bin metrekare alan üzerine inşa ediliyor ve 40 bin metrekare arazinin içerisinde ayrıca 15.300 metrekarelik doğal bir gölü de var.

ERDN İnşaat ve Gayrimenkulün öz sermayesiyle inşaat süreci devam eden proje 5 etap ve toplamda 1500 daireden oluşuyor, 1+1’lerin ağırlıklı olduğu Larissa Göl Evleri’nde 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri de mevcut. Söylemiş olduğum daire tipleri ise tek bir metrekare olarak belirlenmemiş. Örneğin 1+1 dairelerde 45 metrekareden 96,5 metrekareye kadar farklı metrekare seçenekleri mevcut. İzmir’de benim bildiğim kadarıyla metrekare seçenekleri çeşitli olan başka bir proje yok. Durum böyle olunca projeye özellikle yatırımcıların ilgisi hayli yüksek oluyor.

Sosyal donatıları say say bitmez

İnsanlar artık ev satın alırken sosyal donatıların nitelik ve niceliklerine büyük önem veriyor. Bu anlamda Larissa Göl Evleri “Projede keşke şu imkan da olsa” demeye imkan bırakmıyor ve her şeyi tüm incelikleriyle daire sahipleri için düşünülmüş.
Bu bakımdan Larissa Göl Evleri’nin sosyal donatılarından bahsetmenin yararlı olacağını düşünüyorum.
Açık –kapalı yüzme havuzu, basketbol, futbol ve voleybol sahaları, tenis kortu, hobi alanları, cep sineması, bowling salonu, fitness ve squash alanları; Türk Hamamı, sauna, çocuklar için oyun alanları, 32 mağazalık Agora Çarşısının yer alacağı projede şimdi sıkı durun 250 kişilik amfi tiyatrosu olacak. Bir sitede 250 kişilik amfi tiyatro, diyorum ya Larissa Göl Evleri farklı bir proje!

Larissa, çevreci proje olarak imzasını atıyor

Size projenin bir diğer ilkinden de bahsetmem gerekiyor çünkü bu “ilk” gerçekten farklı ve benim çok ilgimi çekti. Peki nedir bu ilk? Dikey Orman Konsepti…
Bilmeyenler için -çünkü bende Larissa Göl Evleri sayesinde öğrendim- öncelikle Dikey Orman Konseptinin ne olduğunu biraz açmak istiyorum. Bu konsept kısaca topraktan alınan alanın tekrar toprağa kazandırılması olarak tanımlanıyor. Örneğin inşaat yapılırken zorunlu olarak sökülmesi gereken ağaçların, bitkilerin evinizin balkonunda yeniden yetişmesi olarak anlatılabilir. Ayrıca bu konseptte yine toprağa duyulan saygıdan ve toprağın öneminin bilinmesinden dolayı iklime uygun ağaçların dikimi yapılacak ve yetiştirilecek. Yani siz evinizin balkonunda dalından zeytin, incir, turunç vb. meyveleri koparıp yiyebileceksiniz. Dikey orman konseptinin düşüncesi bile beni heyecanlandırmaya yetti. Bu konuyla ilgili şu bilgiyi vermekte de büyük yarar görüyorum. Larissa Göl Evleri, Dikey Orman Konseptini site bazında uygulayan ilk proje olma özelliğine sahip.

“Yağmur ve yer altı suları oturduğunuz sitenin bahçesini, peyzajını sulamak için kullanılacak” dense ne düşünürsünüz? Bana ilk söylediklerinde “Sanmıyorum o kadar da olmaz herhalde.” demiştim. Benim o kadarı da olmaz dediğimi Larissa Göl Evleri hayata geçirecek.
“Green Su” projesiyle söylediğim gibi sitenin bahçe ve peyzaj alanlarının sulaması yapılacak böylece fazladan su tüketiminin önüne geçilmiş olacak ve yağmur ve yer altı suları verimli bir şekilde de kullanılmış olacak.
Projenin çevreci olmasının tek özelliği bu da değil üstelik. Yine sitenin içerisindeki ortak alanlarının elektriği güneş enerjisinden sağlanacak. Doğanın bize sunduğu eşsiz kaynakları en verimli haliyle kullanmayı amaç edinmiş Larissa Göl Evleri ve bunu da başaracak gibi görünüyor. Anlattığım özelliklerinden dolayı Larissa Göl Evleri oldukça “Çevreci” ve “Doğa Dostu” bir proje.

“Projeyi bu kadar anlattın iyi hoş ama projenin konumlandığı yer neresi, ulaşım nasıl sağlanacak?” dediğinizi duyar gibiyim ve bu konuyla da ilgili bilgi vermemin gerekliği olduğu kanısındayım.
Larissa Göl Evleri konum olarak İzmir merkeze ve Manisa’ya yaklaşık 20-25 dakika uzaklıkta. Katip Çelebi, Bakırçay gibi üniversiteler arasındaki mesafe ise sadece 10 dakika. İzmir’in gözdelerinden Foça’ya ise yine 20 dakika uzaklıkta, Menemen İzban ise yalnızca 5 dakika. Üstelik Katip Çelebi, Bakırçay üniversiteleri, Menemen İzban ve yazın ise Foçaya ücretsiz servis hizmetleri de sağlanacak. Sizin anlayacağınız Larissa Göl Evleri birçok noktanın kesiştiği bölgede yer alıyor.

Şimdi ise daire özelliklerinden bahsedeceğim sizlere. Projede yer alacak 1500 dairenin tümünde akıllı ev otomasyon sistemi olacak ve daire sahipleri telefonlarına indireceği mobil uygulamadan günün her saati, evde olunmasına gerek kalmadan evlerini kontrol edebilecekler. Fiber internet altyapısı hazır olarak sunulacak dairelerde ankastre set de var olacak.

Isıtma ve soğutma ise doğalgaz ile merkezi olarak sağlanacak, tıpkı otellerdeki gibi. Böyle olunca Larissa Göl Evleri “Akıllı Ev” konseptinin içini nitelik olarak dolduruyor.

Genç yaşam konsepti ile kendinize, ailenize daha çok zaman ayırma imkanınız olacak

Larissa Göl Evleri yine daire sahiplerini düşünerek onların yararına olacak önemli adım atmış. Projenin sunmuş olduğu “Genç Yaşam” konsepti ile evinizin temizlik, çamaşır, ütü vb. zaman alan ve oldukça yorucu olan işlerini sizin yerinize Larissa Göl Evleri yapacak. Nasıl mı? Laundryve housekeeping hizmetleriyle. Böylece sizde evinizin bu tarz yorucu işleriyle zaman kaybetmek yerine spor yaparak, site içerisindeki aktive alanlarında kaliteli zaman geçirerek ve de sevdiklerinizle, ailenizle daha fazla vakit geçirebileceksiniz.
Örneğin siz arkadaşlarınızla site içerisindeki agora çarşıda alışveriş yaparken eviniz housekeeping hizmetiyle temizleniyor olacak veya oyun alanlarında çocuğunuzla zaman geçirirken çamaşırlarınız yıkanıyor olacağından dolayı “Genç yaşam” konseptini hakkıyla teslim ediyor.

1000 TL taksitle ev sahibi olma fırsatı mı?

Şimdi gelelim Larissa Göl Evleri’nin satış kampanyalarına. Klasik, sizi zorlayan, sabit ödeme koşulları Larissa Göl Evleri’nde yok. Geliyorsunuz satış ofisine, konusunda uzman satış temsilcileri size hem projeyi detaylı bir şekilde tanıtıyor hem de proje alanı ve örnek daireyi gezdiriyor. Sıra ödeme şartlarını konuşmaya geldiğinde ise sizin en rahat ödeyebileceğiniz bir şekilde ödeme planı hazırlanmış oluyor. Örneğin “Ben bir sene boyunca sadece 1000 TL ödeyebilirim” diyorsunuz ve bir sene boyunca gerçekten sadece 1000 TL ödüyorsunuz ya da “Ben evimi peşin satın almak istiyorum” derseniz Larissa Göl Evleri daire teslimine kadar aldığınız evin kirasını size ödüyor. Anlayacağınız siz taksit ödemiyorsunuz ama Larissa Göl Evleri size kira ödüyor. Böyle esnek ödeme koşulları başka hangi projede var, ki ben bilmiyorum eğer bilen varsa beni de haberdar etsin olur mu?
Haftanın 7 günü açık olan satış ofisini ziyaret etmenizi, satış temsilcilerinden daha detaylı bilgiyi edinmenizi proje alanı ve örnek daireyi görmenizi şiddetle tavsiye ediyorum size. Son ve aslında en önemli tavsiyem ise Larissa Göl Evleri’nden ev almadan geri dönmeyin!
Sizin anlayacağınız Larissa Göl Evleri gerçekten de “Şehrin içinde ama; şehirden farklı”

Bir Cevap Yazın