Ufuk Aydoğan: “Keyifle vakit geçirmek isteyenleri bekliyoruz”

1988 Yılından bu yana Marmaris’in cennet koylarından biri olan Turgut köyünde hizmet veren Ella Yacht Club’ın sahibi Ufuk Aydoğan, cluba dahil olan marina, restaurant ve konaklama hizmetlerinden bahsetti. “Keyifle vakit geçirmek isteyenleri Ella Yacht Club’a bekliyoruz” diye konuşan Aydoğan, “Ziyaretçilerimizin istekleri ve geri bildirimleri doğrultusunda harika ve yeni bir marina yaratma hedefindeyim” diyor.

Ella Yacht Club’ı Turgut Koyu’na kazandıralı kaç yıl oldu? Ve bu süreç nasıl başlayıp, gelişti?

Ella Yacht Club Marmaris Turgut köyünde 1988 yılında aile büyüklerim tarafından restaurant olarak faaliyete açılmıştır. 2009 yılından itibaren restaurant konaklama ve marina olarak hizmete devam etmektedir.

Çok güzel bir koydasınız. Peki, bu koyun denizcilerin barınması açısından bir özelliği var mı?

Denizcilerin bizim koyumuzu tercih etme sebeplerinden en önde gelenlerden bir tanesi Deniz’in temizliği ve misafirlerimizin rahatlıkla denize girebilmesi ayrıca tekneler için de fırtına durumlarında doğal bir sığınaktır.

2018 sezonuna çok daha farklılıklarla gireceğinizin haberini aldık. Ne gibi planlarla Ella severlerin karşısına çıkacaksınız?

2018 yılı itibariyle işletmemiz de restaurant ve konaklamalarımız da misafirlerimize yönelik daha rahat edecekleri imkanlar hazırlanmaktadır ayrıca Marinamız da günü birlik kullanım ve mevcut olan tekmelerimize daha hızlı ve sağlıklı hizmetler verebilmek adına sürpriz planlar bulunmaktadır.

2018 yılında Ella Yacht Club’ta konaklama kapasitesi artacak mı?

İşletmemizin hizmet kalitesi adına şuan için konaklama kapasitesi mevcut kalacak olup yenilemeler olacaktır.

Kış turizmi için de Ella Yacht Club’ta konaklama tercih edilebilir hale gelecek mi?

İşletmemiz şuan için nisan ve kasım ayları içinde hizmet vermektedir. Bulunduğumuz konum itibarıyla Hisarönü körfezi içerisinde yer alan tarih yapılar ve doğal oluşumları turizme kazandırmak adına (Turgut şelalesi, Turgut kalesi Orhaniye kız kumu vb.) Bir daha ki yıl için de kış turizme yönelik doğa yürüyüşleri balık tutma bisiklet turları düzenlenecektir.

Ella marinasındaki tekne bağlama şekli ve yeri 2018 sezonunda nasıl olacak biraz sürpriz bilgi verebilir misiniz?

Bağlama şeklimiz ve yerimiz değişecek ama emin olun güzel sürprizlerle geleceğiz şu an hizmet acısından daha ne kadar faydalı olabiliriz diye çalışmalara devam ediyoruz.

Bu değişiklik sonucunda tekne müşterisi ve otel müşterisi yine aynı restoranda mı ağırlanacak?

İşletmemiz de farklı açılardan hizmet verebilecek 2 ayrı restaurant olacaktır. Misafirlerimiz tercih ettikleri her iki restaurantı da kullanabilecektir.

Teknelere özel servis yapacak mısınız?

Marinamız’da özellikle tekne misafirlerimiz için talepleri doğrultusunda istedikleri imkanlarda yardımcı olunacaktır ayrıca servis botumuzla farklı koylarda bulunan tekne misafirlerimize acil durum servisi, market servisi ve restaurant bölümünden yemek servisi gibi özel servisler bulunacaktır.

Tekne müşterilerinizin yatlarını sezon sonu çekmeleri için çekek yeri olacak mı?

2019 yılı itibariyle marinamızda bulunan teknemize ait çekek yeri için planlar hazırlanmaktadır.

Pis su tanklarını boşaltma tankeriniz olacak mı?

2018 yılı itibariyle temiz su tankımız hizmete açılacaktır.

Yemek kalitenizin ve servisinizin çok güzel olduğunu duyuyoruz. Aynı menüye devam mı? Farklılıklar olacak mı?

Mutfak konusunda Misafirlerimizin istek ve görüşü doğrultusunda hareket ediyoruz. Restaurant menüsü aynı şekilde devam edecek bir kaç yeni lezzet eklenecektir.

Son olarak yeni sezon için müdavimlerinize söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Sizlerin istekleri ve geri bildirimleri doğrultusunda harika ve yeni bir marina yaratma hedefindeyim. Artırılmış kapasite ve geliştirilmiş altyapı sayesinde ülkemizin bu doğa harikası körfezinde daha da keyifli vakit geçireceğinizi düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın