Karşıyaka adım adım yenileniyor

Sosyal ve kültürel hizmetlerin yanı sıra altyapı yatırımlarına da ağırlık veren Karşıyaka Belediyesi, Yalı ve Bostanlı mahallelerindeki 7 sokağı sil baştan yeniledi. İmar planlarına göre düzenlenen sokaklar, içme suyu hatlarından çöp konteynerlerine kadar elden geçirildi. Hız kesmeyen ekipler, Fikri Altay Mahallesi’ndeki iki sokakta da hizmet hamlesi başlattı.
SOKAKLAR SİL BAŞTAN

Karşıyaka Belediyesi, ilçenin en işlek merkezlerinden biri olan Yalı Mahallesi 6418 sokakta gerçekleştirdiği yenileme projesinin ardından; Bostanlı’daki Cemal Bülbül, Suat Gürbüzer, 1799, 1798, 1800 ve 1802 sokakları da modern görünüme kavuşturdu. İmar planlarına göre düzenlenen sokaklarda enerji hatları yer altına alındı, içme suyu ve kanal hatları yenilendi, yer altı çöp konteynerleri yerleştirildi, uygun noktalar ağaçlandırıldı, modern aydınlatma direkleri konuldu.

ŞANTİYEDE ÜRETİLİYOR

Ardından, Fikri Altay Mahallesi’ndeki 6183 sokak ile 6184 sokağın bir kısmında da yenileme çalışmaları başlatıldı. Bununla birlikte 9 sokaktaki toplam 20 bin metrekarelik alan, belediye şantiyesinde üretilen renkli beton plaklar ile kaplandı. Fikri Altay Mahallesi’nde hızla devam eden çalışmaların, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden alınan asfalt kaplamaların da tamamlanmasıyla, yaklaşık iki hafta içerisinde bitirileceği belirtildi.

HEDEF DAHA ÇAĞDAŞ BİR KENT

Daha çağdaş ve yaşanabilir bir kent yaratmak için çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Yenileme projelerimizle sokaklarımızın çehresini değiştirmeye devam ediyoruz. Çalışmalarımızda kullanılan beton kaplamaları şantiyemizde üreterek, bir yandan da önemli ölçüde tasarruf sağlıyoruz. Yurttaşlarımızdan gelen talep ve öneriler doğrultusunda daha güzel, modern ve huzurlu bir Karşıyaka yaratmak bizim öncelikli görevimizdir. Bunun için de gece gündüz demeden, aralıksız olarak, hep aynı azim ve kararlılıkla çalışacağız” dedi.

 

Bir Cevap Yazın