Yeni Yılı Karşılamak İçin En Keyifli 5 Rota

Güneydoğu Asya’nın eşsiz doğası, dünyanın en iyi orkestralarından birinin gala konseri, Ortadoğu’nun leziz mutfağı, Kuzey Işıkları’nın büyüleyici manzarası… Bu yeni yılı nasıl karşılamak, tatilinizde neleri deneyimlemek istediğinize karar verdiniz mi? İşte karar vermenize yardımcı olacak en güzel rotalardan beşi…

Uzun bayram tatilleri bitti, artık önümüzdeki tatillere bakma zamanı… Tüm yıl boyunca birbirinden özgün programlarıyla gezginleri dünyanın dört köşesindeki kültürlerle buluşturan Fest Travel, bu yılbaşı için de keyifli programlar hazırladı. Yeni yıla unutulmaz bir başlangıç yapmaya hazır mısınız?

YILBAŞINDA ŞRİ LANKA


Kilometrelerce uzanan sahilleri ve her mevsim yeşil ormanlarıyla Marco Polo’ya göre dünyanın en güzel adası Şri Lanka, benzersiz Budist mağara tapınakları, antik kentleri ve uçsuz bucaksız çay bahçeleri ile yeni yılda sizleri bambaşka bir deneyime çağırıyor. Bu program 24 Aralık-2 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek.

VİETNAM-LAOS-KAMBOÇYA


Yılbaşında bir Güneydoğu Asya masalı dinlemek ister misiniz? UNESCO Dünya Mirasları, tarihî şehirler, doğal güzellikler, rengârenk pazarlar ve zengin mutfaklar… Hepsini birarada yakalayabileceğiniz VİETNAM-LAOS-KAMBOÇYA gezisi 25 Aralık-7 Ocak tarihleri arasında!

OECONOMICA: LAPLAND

Kar motosikletleri ile Kuzey Işıkları altında buz safarisi, haskilerin ve rengeyiklerinin çektiği kızaklarla eşsiz manzaraları içinde geziler, yılbaşı ruhunu Noel Baba’nın evi Santa Claus kasabasında yakalamak, Helsinki ve Rovaniemi’yi keşfetmek… Belgesellere yaraşır YILBAŞINDA LAPLAND/KUZEY FİNLANDİYA gezisi, 29 Aralık-2 Ocak tarihleri arasında!

AVUSTURYA’DA YILBAŞI: SILVESTERKONZERT

En iyi akustiğe sahip konser salonlarından Musikverein, her yılbaşı olduğu gibi bu yılbaşında da dünyanın en ünlü orkestralarından Viyana Filarmoni’nin geleneksel gala konserine ev sahipliği yapıyor. Viyana Filarmoni Orkestrası’na bu yıl İtalyan şef Riccardo Muti liderlik edecek. 29 Aralık-1 Ocak tarihleri arasındaki SILVESTERKONZERT programına, tüm müzikseverler davetli.

MEDENİYETLERİN AKDENİZ’E AÇILAN KAPISI BEYRUT

Yılbaşı tatilinizde vizesiz bir destinasyon seçmek istiyorsanız Lübnan’ı öneriyoruz. Tüm Arap dünyasının kültür merkezi olan BEYRUT, çok kültürlülüğün, tarihin, yaşam gustosunun ve damak tadının hakkını veriyor. Ortadoğu’nun bu önemli başkenti dışında, gezinin odağında “Dünya Mirası” kentler, tarihi Neolitik çağa uzanan Biblos, Baalbek antik şehri ve tarihi yerleşim Anjar bulunuyor.

 

Bir Cevap Yazın