Prof. Dr. Ufuk Bilkay yazdı: Hibrid enerji ile yüz gençleştirme

bilkay-28Prof. Dr. Ufuk BİLKAY

 

Hybrid Energy ile hem doğal hem genç bir yüz…

Hibrit enerji sayesinde cildin yapı taşları olan Hyaluronik asitte %35-43, elastin liflerde ise 6 kat artış meydana geldiği için, deriye herhangi bir yabancı madde enjekte edilmeden hacim artışı ve elastikiyet kazandırılmış, dolayısıyla dolgu enjeksiyonu yapılmadan dolgunluk sağlanmış olur.

Hybrid Energy nedir?
Hybrid Energy™ sistemi isminden de anlaşılacağı gibi, sinerjik olarak çalışan iki farklı enerjinin etkileşimi şeklinde çalışır. Yani cilt 2 farklı enerjiden aynı anda ve peş peşe etkilenir. Bu enerji sistemleri radyofrekans ve galvanik akımdır. Bu uygulamada; her atımda 36 mikro iğne cilde acısız ve kanamasız olarak girmektedir. Bu mikro iğneleme sırasında, iğnenin ucundan yukarıda bahsedilen iki enerji aynı anda cildin orta tabakasına (mezoderm) nüfuz eder.
Her seansın sonunda radyofrekans ve galvanik akım sayesinde deride herhangi bir hasar oluşturmadan iyileşme sürecı başlatılarak cildin orta tabakasındaki fibroblastlarda kolajen lifleri çoğalmaya yönelik uyarılmış olur. Yeni oluşan kollajen ile birlikte ciltte yeniden yapılanma sağlanır. Kişinin kendi deri yapısında bulunan hyaluronik asit (hazır dolgu olarak en çok kullanılan madde) ise %35 oranında artış göstermektedir, bu da cildi nemlendirmekte ve doğal dolgu etkisi yapmaktadır. Elastin liflerde ise 6 kata kadar artış oluşturmakta ve deri dokusunun yeniden yapılanmasını sağlamaktadır.
Mikropin adı verilen iğneler 0.5 mm uzunluğunda ve 0,1 mm kalınlığındadır. Diğer iğneli sistemlerden farklı olarak, enerji uniform bir şekilde deriye iletildiğinden cilde doğru itilme veya bastırma hareketi gerekmez, bu nedenle lokal anestezik krem olmadan uygulanabilen ağrısız bir işlemdir.

Hybrid Energy hangi bölgelerde etkili oluyor?
Dekolte bölgesindeki parşömen kağıdına benzeyen kırışıklıklarda, boyun bölgesinde ve tüm yüz bölgesinde , ellerde kullanılıyor. Kısaca yaşlanma belirtileri olan deri kışıklıklarının gözlendiği her bölgede uygulanabilir.
Hybrid Energy™ Hem kırışıklıkları açıyor, hem de yüzü geriyor..
Bu benzersiz teknoloji yıllara meydan okumaya çalışan kişiler için her zaman çözülmesi en güç sorunlarda özellikle tercih edilmektedir. Örneğin; dekolte bölgelerinizdeki parşömen kağıdına benzeyen kırışıklıklarınız , boynunuzdaki katlanma izi gibi bir türlü yok edemediğiniz çizgiler , burun yanınızdan aşağı inen derin kıvrımlar veya sigara kullanımıyla daha çok derinleşen dudak üzerinizdeki barkod çizgilerinizin giderilmesi için Hybrid Energy™ dolgu kullanımına gerek duymadan da doğal dolgu etkisi yaratır.

Cilt gözeneklerinden kurtulur, ışıldar, pürüzsüzleşir
Sivilce izleri ve gözenekli cilt sorunları için klasik yöntemler, peeling, laser uygulamalarının ardından artık yeni ve güçlü bir seçeneğimiz de Hybrid Energy yöntemi . Hybrid energy mikroiğneleme yöntemi ergenlikten kalan sivilce izlerinde, yağlı ve gözenekli ciltlerde de uygulamalar sonrasında daha pürüzsüz görünüm sağlanır. Uygulamalar sırasında ağrı duyulmaz, deri pullanmaları yaşanmaz ve sizi günlük yaşantınızdan koparmaz.
Güzelleşmek sizi yaşantınızdan koparmasın..
Hybrid Energy™ uygulamaları özellikle kişileri günlük yaşantısından koparmadığı için, işlem sonrasında kızarıklık, morarma gibi istenmeyen yan etkilere sebep olmadığından ünlü isimler de bu uygulama ile gençleşir. Örneğin, akşam bir davetiniz var, ve o davete daha sıkı bir cilt ile gidebilirsiniz. Bu gibi durumlarda, uygulamanın hemen ardından siz daha genç görünüyorsunuz. Sizin bildiğiniz bu sırrı kimse bilmiyor ama etrafınızdakileri içten içe düşündürüyor ‘Cildi nasıl bu kadar genç, taze ve dolgun görünüyor??’. Ve siz Hybrid Energy™ uygulamasının en keyifli anını yaşıyorsunuz. İşte bu doğal görünerek gençleşmenin en güzel yanı…

Peki uygulama ne kadar sürüyor?
25- 30 dk’lık bir işlem süresi var. Ardından günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. 1- 2 hafta aralıklar ile seanslar tekrarlanır. Ciltte yaptığımız bu uyarımlar 3 veya 4 seanslık kürler halinde yapılır.

Bir Cevap Yazın