Karşıyaka’dan Demirci’ye ‘düğün salonu’ hediyesi

Karşıyaka Belediyesi, Kütahya Simav’a bağlı Demirci beldesinde yapımını sürdürdüğü Düğün Salonu ve Çok Amaçlı Tesis’in inşasını tamamladı. İlçenin yarım asırlık düğün salonu eksiğini tamamlayan proje, Demirci köylüsünün de yüzünü güldürdü. Başkan Akpınar “Biz bu hizmet ve mücadele gücünü Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ten alıyoruz” dedi.


MUHTEŞEM KARŞILAMA

Açılış töreni için Demirci’ye giden Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, konfeti ve meşaleler ile karşılandı. Köy meydanında kurulan dev sofra, yüzlerce Demirci sakinini akşam yemeğinde buluşturdu. Başkan Akpınar’la bol bol fotoğraf çektiren köylüler, beldeye kazandırılan düğün salonu ve çok amaçlı tesis için de teşekkür etti.

‘KARŞIYAKA’ ADI VERİLDİ

“Karşıyaka Düğün Salonu” adı verilen tesis, dua ve alkışlarla açıldı. Salonu dolduran yüzlerce Demircili, Karşıyaka Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’nun oyunları ile eğlendi. Açılış törenine; Başkan Akpınar’ın yanı sıra, Demirci Belediye Başkanı Turan Sümer, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz, Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, çevre köy ve beldelerin belediye başkanları, dernek ve federasyon başkanları, Karşıyakalı meclis üyeleri ve muhtarlar da katıldı.

HAYIRLI, UĞURLU OLSUN

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Bu salon toplam bin 600 metrekarelik kapalı alanıyla, sadece bu bölgenin değil, belki de Ege’nin birçok noktasında olmayan bir salon. Sadece düğün alanı değil burası. Bu alanda konserler verilecek, kadınlar spor yapacak, çocuklar halk oyunları öğrenecek, farklı sosyal aktiviteler olacak. Demirci Belediye Başkanımız ‘Bu bizim için yüzyılın projesi, rüyamda görsem inanmazdım’ dedi. İşte bir rüya gerçek oldu. Özgürlüğün ve barışın memleketi Demirci’ye hayırlı uğurlu olsun. Biz bu hizmet ve mücadele gücünü Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ten alıyoruz. O’nun yolunda, dayanışma ve birlik içinde çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Başkan Akpınar, düğün salonunda nikahı kıyılacak ilk çifte, eksik ev eşyalarını tamamlama sözü de verdi.

ANLAMLI TEŞEKKÜR

Demirci Belediye Başkanı Turan Sümer ise “Bu düğün salonunu kendi bütçemiz ve imkanlarımızla yapabilmemiz mümkün değildi. Çok kıymetli Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’a ve bu projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Özkan Yalım “Çok güzel ve Demirci’ye yakışır bir proje oldu. Allah sizlerden razı olsun” derken, Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz da Başkan Akpınar’a teşekkür etti.

Bir Cevap Yazın