Karşıyakalı sporcular moral depoladı!

Karşıyakalı gençleri ve çocukları spora yönlendirmek için farklı branşlarda kurslar düzenleyen Karşıyaka Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, minik futbolcularını kampta buluşturdu. Yamanlar Gençlik Merkezi’ndeki kampta farklı aktivitelerle sezona hazırlanan sporcular hem stres attı hem de moral depoladı.

HEM EĞİTİM HEM EĞLENCE

Alternatif spor branşlarına verdiği destekle adından söz ettiren Karşıyaka Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, altyapı futbolcularını Yamanlar Gençlik Merkezi’ndeki kampta buluşturdu. U-11, U-12, U-13 ve U-14 yaş grubundaki sporcular, üç gün boyunca eğitime alındı. Hem stres atarak hem de moral depolayarak sezona hazırlanan minik sporcular; Rugby, Trekking, Futbol Antrenmanları, Sabah Jimnastiği, Su Oyunları, Spor ve İlkyardım ile futbol kural ve kaideleri konulu seminerlere de katıldı.

BRANŞ SAYISI 21 OLDU

Toplam 21 branşta, 830 sporcuya eğitim ve spor imkanı tanıyan Karşıyaka Belediyesi, yaz boyunca, diğer branşlardaki sporculara da kamp yaptıracak. Yamanlar Gençlik Merkezi’nde; voleybol, futbol, basketbol, golf sahaları, tenis kortları, yüzme havuzu ile amfi tiyatrodan yararlanacak olan gençler, yeni sezonda başarıyı kovalayacak.

“BAŞARILAR DİLİYORUM”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “3 yılda, branş sayımızı 3’ten 21’e çıkarttık. Alternatif spor branşlarını destekliyor ve genç sporcularımızın çabasıyla önemli başarılar kazanıyoruz. Bu kapsamda, yaz kamplarının da motivasyon sağlayacağına inanıyoruz. Tüm sporcularımıza yeni sezonda da başarılar dilerim” dedi.

 

Bir Cevap Yazın