Türkiye’nin köklü markalarından Seramiksan’a Karşıyakalı Pazarlama Müdürü

Ülkemizin köklü seramik firmalarından Seramiksan’ın Karşıyakalı Pazarlama Müdürü Gül Sağır Aydın ile sektöre dair güzel bir röportaj gerçekleştirdik. Üniversite yıllarının da geçtiği İzmir’e Seramiksan’daki görevi nedeniyle ailesiyle birlikte dönen Aydın, çocuğunun da burada büyüyecek olmasından büyük mutluluk duyduğunu söylüyor. Firma olarak dünyadaki son trendleri yakından takip ettiklerini belirten Seramiksan Pazarlama Müdürü Gül Sağır Aydın, müşteri memnuniyeti ile ilgili önemli planlamalar yaptıklarını belirtiyor.

Bize kısaca kendinizde bahseder misiniz?
1980 İzmir doğumluyum. Evli ve bir çocuk annesiyim. Ege Üniversitesi İngilizce Ekonomi Bölümünü bitirdikten sonra eğitimime Londra’da Business Management okuyarak devam ettim. Türkiye’ye dönüş yapmam ile birlikte pazarlama, ticari pazarlama ve perakende yönetimi alanlarındaki bilgi ve deneyimlerimle önemli kuruluşlarda görev aldım. British American Tobaccoda Ticari Pazarlama Uzmanı olarak başladığım kariyer hayatımda Kütaş Teekanne Pazarlama Yöneticisi, Gıdasa Sabancı Gıda Ürün Müdür Yardımcısı ve son 10 yılda da Turkcell’de çeşitli pozisyonlarda yöneticilik görevleri aldım. Şu anda Seramiksan Pazarlama Müdürü görevini yürütüyorum.


Sizin Karşıyakalı olduğunuzu biliyoruz. Uzun bir aradan sonra tekrar İzmir’e dönmek nasıl oldu?

Evet Karşıyakalıyım. Büyüdüğüm üniversite yıllarımın da geçtiği bu şehre tekrar dönmek benim için oldukça sevindirici. Bildiğiniz gibi Seramiksan Manisa Turgutlu’da yer alıyor. Seramiksan ile çalışmaya başlamam ile birlikte ailemle birlikte İzmir’e taşınma kararı aldık. Çocuğumun da bu şehirde büyüyecek olmasından dolayı çok mutluyum.

Seramiksan’da ne gibi yenilikler yapacaksınız?

Seramiksan, sektörün köklü ve güvenilir bir markası. Biz de bu sorumlulukla pazarlama faaliyetlerini yürütmeye devam edeceğiz. Her zaman önceliğimiz olan müşteri memnuniyeti ile ilgili önemi çalışmalar planladık. Bildiğiniz gibi deneyim pazarlaması tüm dünyada büyük bir önem taşıyor. Bu alanda yapacağımız çalışmalarla etkili sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum. Nesnelerin internetinin konuşulduğu dünyada bizimde bu alanda özel projelerimiz olacak. Seramiksan olarak 360 derece iletişim faaliyetlerimizi daha da artıracağız.

Seramikte bu yılın yeni trendleri neler? Seramiksan olarak hangi ürünleriniz bu yıl ön planda yer alıyor?

Seramiksan olarak dünyadaki en son trendleri yakından takip ederek oluşturduğumuz ürün gamımızı müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. Yaşam alanlarında etkisini uzun süredir devam ettiren mermer ve ahşap efektli ürünler farklı ebatlarda ve tasarımlarda bu yıl da pazarda oldukça yer bulacaktır. Dijital baskı teknolojisinin de gelişmesiyle artık doğada görülen her renk ve desenin karolara başarılı bir şekilde aktarılmasını sağlıyor.

Bir Cevap Yazın