Hangi Mevsimde Hangi Ülkeler Gezilir?

HANDE ERGENE / Seyahatbank Satış Müdürü

 

 

 

OCAK

Türkiye’de kış mevsimini yaşarken Hawaii, Bahamalar ve Senegal’de yaz mevsiminin tadını çıkarabilirsiniz. Pakistan, Kenya ve Uzak Doğu Ülkelerini de bu ayda keşfedebilirsiniz.  Kış mevsimini kendisine özgü yaşamak isteyen misafirlerimiz için de Alpler (İsviçre) ,Bansko (Bulgaristan) ideal.

ŞUBAT

soğuklardan kaçıp, deniz ve güneşe doymak için; Meksika,  Senegal,  Batı Afrika Sahilleri,
Belize (Latin Amerika),  Koh Samui Adası (Tayland) ve Dubai (B.A.E.) sizi bekliyor. Çocuklarınızı sömestre hediyesi olarak Disneyland (Fransa) ve Legoland ( Almanya) bekliyor. Geleneksel Venedik Karnavalının da Şubat ayında olduğu unutulmamalıdır (İtalya).

MART

Bahamalar,  Kuzey Afrika çölleri, Nice – Cannes (Fransa), Beyrut (Lübnan) ve Bangkok – Pattaya (Tayland) destinasyonları,  geleneksel Rio (Brezilya), Las Fallas (İspanya) ve  Holi  (Hindistan) festivalleri de mart ayı içinde görülmeye değer.

NİSAN

Baharın gelmesiyle beraber; Türki Devletler ve Balkan Ülkeleri sizleri bekliyor. Uzakdoğu ülkeleri Hong Kong,  Phuket (Tayland), Çin,  Singapur ve Karayip Adaları içinse son fırsat.

MAYIS 

Avrupa için havaların ısınmasıyla beraber Endülüs  (İspanya),  Balkanlar, Küba, Roma – Floransa (İtalya),  ve Yunanistan adaları ile Britanya adaları ve Kuzey Avrupa için ideal gezi dönemi. Sharm El Sheikh – Kahire (Mısır) diğer seçenekler arasında.

HAZİRAN 

Soğuk dönemlerde gidilmesi pek tavsiye edilmeyen Rusya ve Kuzey Afrika ülkelerinden St.Petersburg- Moscova (Rusya), Marakeş (Fas),  Hammamet (Tunus), Malta ve Mallorca (İspanya) benzersiz destinasyonlardan. Ayrıca Beyaz Geceleri en uzun yaşayabileceğiniz, nehir turları için de yine Rusya’yı tercih edebilirsiniz.

TEMMUZ 

Avrupa’nın her yerine rahatlıkla gidebileceğiniz bu ayda; İrlanda ve Britanya Adaları, Venedik – Napoli (İtalya), Benelüx – Paris ( Hollanda – Belçika – Fransa –Almanya), İbiza (İspanya), Orta Avrupa Prag (Çek Cumhuriyeti), Budapeşte (Macaristan),  Viyana (Avusturya) ve alternatif olarak lüks gemilerle kendinizi şımartacağınız Rodos – Girit – Mykonos – Santorini – Thassos – Halkdiki Adaları (Yunanistan) ve Cruise Turları ile tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

AĞUSTOS 

Kuzey Avrupa ülkeleri Fiyortlar (İskandinavya), Baltıklar (Letonya – Litvanya – Estonya)için daha ideal bir mevsim olamaz. Yağmurları ile ünlü Londra (İngiltere), Dubrovnik (Hırvatistan) ve geleneksel Domates festivali ile İspanya’da görülebilir. Ayrıca Doğu Afrika için son fırsat

EYLÜL

Kuzey Amerika ülkeleri Meksika, Nikaragua, Panama bu dönemde ziyaret edilebilir. Atina – Selanik – Kavala – (Yunanistan) ve Ljubljana (Slovenya) da ideal destinasyonlardan.

EKİM 

Güney yarım kürenin ilkbahar yaşaması alfenitlerinizi değiştirecek. Güney Afrika, Güney Amerika ve Avustralya’nın tam zamanı. Maldivler ve Sidney – Melbourne (Avustralya)sizi bekliyor. Octoberfest  (Almanya)ise kaçırılmaz.

KASIM  

Avrupa’nın her yerine gidebileceğiniz bu ayda karar vermeniz zorlaşacak. Paris (Fransa), Lüksemburg,  Amsterdam (Hollanda) , Brüksel (Belçika), Dresden (Almanya), Stockholm (İsveç) ile Agra (Hindistan) ve Las Vegas (ABD) gibi daha uzak rotalara gidebilirsiniz.

ARALIK

Muson yağmurlarının sona ermesini fırsat bilip, Asya’yı keşfedebilirsiniz.  Bali, Singapur, Tayland, Patagonya (Arjantin – Şili),  Bali Adası (Endonezya), Kanada ve Malezya’yı ziyaret edebilir, Karayipler,  Küba ve Jamaika’da da denize girebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın