New York Moda Haftasından İlkbahar Trendleri

JEYAN GEDİK FOTO Jeyan GEDİK

2017 ilkbahar ve yaz sezonunun modasını belirleyen New York Moda Haftası’nda en dikkat çeken detaylar…

 

 

Transparan fantezi

2017 ilkbaharının en büyük trendlerinden biri tabii ki transparan kumaşlar. Coach birçok etek ve elbisede transparan kumaşları kullanırken, Delpozo transparan kumaşlarla çiçek desenlerini bir arada kullanmayı tercih ediyor. Michelle Aznavorian ve Oscar De La Renta da zarif tasarımlarında transparan kumaşlara yer veren isimlerden.

Prenses stili

2017 defilelerinde kabarık prenses etekleri ve kabarık karpuz kollar en sık karşımıza çıkan parçalardı. Ryan Lo, Carolkina Herrera ve Reem Acra koleksiyonunda prenses silüetlerine yer veren tasarımcılar.

Romantik çiçekler


Çiçek desenleri bahar aylarının klasiği olsa da, desenler asla tekrara düşmüyor. Çiçeklerin doğadaki halleriyle yansıtıldığı gerçekçi desenler bu trendi daha ilgi çekici kılıyor.

Canlı ve parlak renkler

2017 ilkbaharında pastel renklerin pabucu dama atılıyor. Sarı, mavi, yeşil ve kırmızı gibi canlı ve belirgin renkler tasarımlara egemen olacak.

Pullar ve parıltılar


Rodarte pullar ve parıltılarla bezeli muhteşem moda tasarımlarını barındıran markaların başında geliyor. Custo Barcelona ve The Blonds tasarımlarında parıltıya ağırlık veren isimler arasında. 2017 ilkbahar-yaz tasarımlarının sergilendiği New York Moda Haftası’nda podyumda izlediğimiz defilelerin %80’ini pullu payetli tasarımların oluşturduğunu da belirtelim.

Belirgin aksesuarlar


2017 ilkbahar sezonunda ‘Statement’ yani belirgin aksesuarlar ön plana çıkıyor. Aşırı süslü el çantaları, zımbalı, boncuklu botlar ve platform tabanlı Mary Jane ayakkabıları sık sık göreceğiz. Kolye işlevi gören iri küpeler, abartılı parçalar ilkbahar trendleri arasında.

Cut-out

Geçtiğimiz sezonlarda da gördüğümüz cut-out detayları yine karşımızda. Anahtar tasarımlarda görülen cut out detaylar, dekoltede aşırıya kaçmadan kıyafetleri farklı bir boyuta taşımaya yardımcı oluyor.

Fırfırlar

Flörtöz fırfırlar moda sahnesine geri dönüyor. Rodarte fırfırlarla büyüleyici gece stilleri yaratırken, Michael Kors fırfırlara çanta tasarımlarında da yer verdi. Kollar, omuzlar, ceketler hatta ayakkabılarda bile 2017 ilkbaharında fırfırlarla karşılaşıyoruz.

Platform ayakkabılar

2017 ilkbahar trendleri arasında 60’lı yılların platform topuklarına rastlıyoruz. Proenza Schouler desenli platform topuklara koleksiyonunda yer verirken, Marc Jacobs üzerinde yürümeye cesaret edilemeyecek kadar yüksek platformları tercih ediyor. Gucci ise gündelik stile platform topuklarla yükseklik katıyor.

Slip-on ayakkabılar

Mansur Gavriel koleksiyonunda minik topuklu slip-on ayakkabılara yer verirken günlük tarzda slip on ayakkabılar tasarlamış

New York Moda Haftasından İlkbahar Trendleri” için bir yorum

  1. Firfirlar ve canli renklere bayildim. Modayi en yakindan takip edebilecegimiz bir yazi ve fotograf sergisi olmus, emeklerinize saglik, tesekkur ederiz Jeyan Hanim. Modanin farkli bir yanini takip edenler olarak, sizin tasarimlarinizi da zevkle takip ediyoruz yurtdisindan. Iyi ve keyifli calismalar.

Bir Cevap Yazın