Vücut ve Yüz Sıkılaştırmada Trilipo Yöntemi

bilkay-28  Prof. Dr. Ufuk BİLKAY

  Trilipo yöntemi nedir?

Trilipo, tripolar, yani 3 kutuplu bir radyofrekans yöntemidir. Derinin alt katmanlarına ve yağ dokusuna ısı vererek  sıcaklık artışını sağlayan tripolar radyo dalgaları ile  yag hücrelerinin  hacim olarak küçülmesini sağlar. Tripolar başlıklar ozel tasarlanmis bir radyofrekans  yöntemi olarak bipolar radyofrekans uygulamasina göre iki kat daha derine inebildiği için,  beraberinde  yağ dokusunun da altında bulunan kaslarında aynı anda kasılıp gevşetilmesini sağlar. Yani  yağ dokusuna olan etkilerine ek olarak kaslara da egzersiz yaptırılması prensibine dayalı bir teknolojidir.

Deri sıkılaştırmak için  Trilipo yöntemine neden başvurulmalı?

Radyo dalgaları, hem yüz bölgesinde hem de vücut bölgesinde uygulandığı alanda deri altında bulunan elastin ve kolajen denilen , hücre dışında doku iskeleti görevini gören protein liflerini ısıtır. Sıcaklık artışı ile deri altındaki kollajen lifleri kısalıp kalınlaşır ve bu uyarıya cevap olarak miktari artar , derinin dışarıdan daha sıkı  ve  gergin durmasını, kas dokuyu da uyardığı için  vücudun fit ve daha genç görünmesini destekler. Doku kalitesini artıran ve cerrahi olmayan bu yöntem basit , hızlı ve ameliyat için uygun olamayan  ya da ameliyat olmak istemeyen kişilere çözüm sunan  alternatif olacak yeni bir yöntemdir.

Ne zaman ve hangi bölgelerimiz de  Trilipo ile Vücut Antiaging’ine ihtiyaç duyarız?

Doğum veya kilo kaybı sonrasında ya da zamanla deri elastikliğini kaybettiğinde   Trilipo yöntemine başvurulabilir. Deri ve hatta kasların kalitesini artıran bu yöntem ile kilo  kaybı ihtiyacı olan veya kilo kaybına ihtiyacı olmayan bir kişinin de sıkı bir görünüme kavuşması sağlanır. Lenf drenajını artıran bu yöntem aynı zamanda kişinin yavaşlamış metabolizma faaliyetlerini de hızlandırır. Vücutta  hızlı bir geri dönüşüm başlatır. Yüz bölgesine özel başlığı ile deri sıkılaşması ve kas aktivitesi sağlayarak, boyun, gıdı bölgesi, çene kenarı ve orta yüz bölgesindeki sarkma ve gevşemenin gidrilmesini sağlar.

 Trilipo yöntemi ile selülit görüntüsü yok edilebilir mi?

Trilipo ile yağ dokusunda sıcaklığın artırılması ve kas aktivasyonunun aynı anda gerçekleşmesi , deri ve yağ tabakasındaki düzensizlikleri  ve ödemi azaltmak, daha homojen ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmak için en temel faydaları sağlar. Selülit de bir deri- yağ tabakası  düzensizliği göstergesi olduğundan, Trilipo yöntemi vücuttaki selülitli veya dalgalı görüntüyü yok etmek –  minimize etmek için kullanılmaktadır. Tedavi ardışık yapılan birkaç uygulamadan oluşur ve bu süreçte selülitli bölgede sertleşmiş bağ dokuların yumuşatılması, orantısız büyümüş yağ hücrelerinin küçültülmesi sağlanır.

  

Liposuction sonrasında Legend Trilipo uygulanmasının katkısı nedir?

Liposakşın operasyonları sonrasında iyileşme sürecinde karşılaşılabilen sert dokunun oluşumunu engellemek, ödemin ve ya şişkinliğin giderilmesini sağlamak, dalgalı görünümü minimize etmek ve deri gevşekliğini yok ederek sıkılaşma sağlamak için  şimdiye kadar yapılagelen; lenf drenajı, LPG vb uygulamalara göre  Trilipo yönteminde çok daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir.  Trilipo hem yağ hem kas dokusuna etki eden tek radyofrekans bazlı  uygulama olduğu için kas aktivasyonu sayesinde sadEce yüzeyel lenf drenajını değil, hem yüzeyel hem de derin lenf drenajını da arttırdığı için diğer yöntemlere göre çok daha etkilidir. Dolaşım sistemini hızlandırıcı etkisi cerrahi müdahale sonrasındaki iyileşme sürecini olumlu yönde etkiler. Bu süreçte vücudu rehabilite eden tamamlayıcı bir yöntemdir.

Bir Cevap Yazın