Köpek beslenen evde büyümenin 10 kazanımı

Köpekleri çok sevdiği halde “Evde çocuk-bebek var” diyerek köpek sahiplenmekten kaçınan bir çok insana denk gelmişsinizdir. Oysa bu hiç de doğru bir şey değildir. Gerekli özenin gösterilmesi durumunda evde köpek bulunması, evdeki çocuklar için kötü bir durum değildir. Aksine bir çok açıdan avantaj sağlayacak bir şeydir. 15 örnekle, köpek beslenen evlerde yetişmiş çocukların ne kadar farklı olduğunu gösteriyoruz…

1- Tüm canlılara karşı sevgi dolu olurlar.

Çünkü daha yürümeyi bile öğrenmeden hayvanları sevmeyi ve bir hayvan tarafından sevilmeyi tecrübe etmişlerdir.

2- Birer sadakat örneğidir.

Köpeklerin belki de en belirgin özellikleri dünyanın en sadık hayvanları olmalarıdır. Bu sadakat öyle etkileyicidir ki köpek beslenen evde büyümüş bir çocuk onun ne kadar değerli olduğunu bire bir tecrübe eder ve sadakati içselleştirir.

3- Muhteşem arkadaşlık kurarlar.

Doğadaki en arkadaş canlısı varlıklar olan köpeklerle kurdukları sımsıkı bağlar, onları muhteşem birer arkadaş haline getirir.

4- Sorumluluk alabilen insanlardır.

Küçük yaşlarda bir köpeğin sorumluluğunu almış, onunla ilgilenmişlerdir. Bu onlara hayat boyu sürecek bir avantaj sağlar.

5- Anlaşması kolay, uzlaşmacı insanlardır.

Çocukluğundan itibaren konuşamayan, derdini sözcüklere dökemeyen bir dostla iletişim kurabilmeyi öğrenmiş insanların en belirgin özellikleridir bu.

6- İlişkilerini güven ve sadakat üzerine kurarlar.

Çünkü ailesi dışında ilişki kurdukları ilk canlı bir köpektir. Bu sayede ilişkilerini güven ve sadakat üzerine kurmayı bir alışkanlık haline getirirler.

7- Genelde yaratıcı insanlardır.

Köpeklerle küçük yaşta ilişki kurmaya başlamış insanlar, henüz erken yaşlarda onları anlamaya, onlar gibi düşünmeye çalıştıklarından olsa gerek farklı ve yaratıcı düşünmeye eğilimli olurlar.

8- Eğlenceli insanlardır.

Köpekler gibi hareketli ve oyuncu canlılarla birlikte bir çocuk geçirenler, ilerleyen zamanlarda eğlenmeyi seven ve nasıl eğleneceklerini bilen insanlara dönüşürler.

9- Oldukça vefalılardır.

Karşılıksız sevgiyi çocukluğundan beri yoğun şekilde yaşamıştır bu insanlar. Bu da onların diğer insanlara göre çok daha vefalı olmalarını sağlar.

10- Duygusal insanlardır.

Köpekler etrafımızdaki en duygusal canlılardır. Üzüldüklerini, sevindiklerini, öfkelendiklerini çok net bir şekilde ifade edebilirler. Hal böyle olunca, onlarla büyüyen çocuklar da duygusal insanlara dönüşürler.

11- İyi birer eş adayı olurlar.

Daha küçük yaşta sevgi, sadakat, sorumluluk gibi şeyleri tatmış ve derinlemesine deneyimlemiş bu insanlar rastlayabileceğiniz en iyi eş adaylarıdırlar.

May 5, 2012 – Atlanta: Also wearing a cap and gown, Noble, a seeing eye dog, walks with it’s owner Michelle Plunkett, of Leesburg, Va., after Plunkett received her diploma during the Bachelor’s Ceremony during Spring 2012 Commencement at the Georgia Dome Saturday morning in Atlanta, Ga., May 5, 2012. Plunkett graduated with Bachelor of Science in Physics. Jason Getz jgetz@ajc.com

Bir Cevap Yazın