Kendi kahve falınıza bakmayı öğrenin!

Bir fincan kahvenin takriben 40 yıl hatırı vardır. Ama işte bir fincandan 40 yıllık kehaneti kopartıp, hayatınızı ona göre şekillendirmek yönünde bir eğilime girerseniz işin rengi değişir. Kafa dinlemek için gittiğiniz her mekanda “Fal bakılır” tabelasını görmeye başlarsınız. Her fala beş lira, on lira ata ata farkında olmadan alternatif bir sektörün çarklarını döndürmeye başlarsınız. Ama yalan olur ama dolan, ama tutar ama tutmaz. Ama herkesin bir fal macerası vardır. Tutturabildiğinin cebini boşaltan bu sektörün eline düşmeyesiniz diye bu yazıyı hazırladık. Siz de bu atıp tutturma yetisine sahip olduktan sonra kendi falınızı kendiniz bakar, kendi falınıza inanmayıp falsız da kalmıyor olacaksınız…

Bak bak ata binmiş!

At biraz tombul olmakla birlikte ki bereketin timsalidir, bir şahlanma bir böyle ne bileyim yükselme gibi bir şeyler olacak senin hayatında. Tabii “Yine de şahlanıyor aman, obaşının yanında kır atı…” dizeleri de akla gelmiyor değil. Etrafı da karışık olduğuna bakacak olursak atın. Anacım darbe geliyor bak sen şimdiden patates soğan stokla.

Tünelin ucu

Kız söyle kocana o tünel kazma işini bıraksınlar ucu dümdüz bir yere çıkacak benden söylemesi. Firar falan etmesinler, af çıkacak bak hane gözüküyor, eve dönecek herif. Söyle kazıyı durdursunlar.

Kısmet var kız ayol!

Kız valla bak, kara kaşlı, bıyıklı, taş fırın erkeği baş vermiş senin yüreğinden. Vallahi bak Burak Özçivit’in az bakımsız hali gibi bir kısmet bekliyor seni demedi deme!

O iş yaş…

Kardeşim üzülerek söylüyorum biri sizin o işin içine edecek. Net edecek yani bak çıkmış burada…

İçi boş

Kız biri var hayatında senin ama bak kalbi boş bu densizin, seni kullanıp atacak bu, ıssız adam bu ıssız adam!

3 Vakit

Kız anam senin 3 yolun var 3 vakte kadar 3’ü de aya benzer yüreğim.

Aşıksın arkadaş

Yavrucum sen aşıksın ama aşk çok uzak sana uçuyor adeta tepelerde böyle yukarılarda öyle aşağıdan boyun fıtığı olmuş gibi bakıyorsun. Kız yoksa gene üst kattaki öğrenci çocuğa mı abayı yaktın? Vallahi yırtarım ağzını senin, o benim!

Çok yalnızsın

Abuzer abi gel bak şu isim değiştirme ve estetik operasyon olayını bir daha düşün. İnat etmeye gerek yok, çirkin ve itici bir adamsın işte. Böyle oldukça hep yalnız kalacaksın. Aha bak falında bile sap gidi duruyorsun.

Kabaran bir şey…

Fitnat abla kusura bakma ama sana çok net kabaran bir şey var burada!

Bir Cevap Yazın