Tatiliniz için PRATİK Bavul Hazırlama İpuçları

Seyahat planınızı yaptınız, biletinizi aldınız, otel rezervasyonunuz da tamam. Tatile çıkmak ve kendinizi denize, incecik kumlara, ya da doğanın yemyeşil bağrına atmak için sabırsızlanıyorsunuz! Peki işin bavul hazırlama kısmı? Yoksa siz de eşyalarını yola çıkmadan iki saat önce toparlayanlardan, her şeyi almaya kalkarken en elzem olanını evde unutanlardan mısınız? Belki de valiz hazırlamak size zor geliyor, gözünüzde büyüyor veya sadece işin içinden çıkamıyor da olabilirsiniz. O zaman pratik valiz hazırlama ipuçlarımız sizi çok mutlu edecek!

1- Valizinizin boyunu dikkatli seçin. Mümkünse kabin boyu tercih edin.

1

2- Uçak seyahati planlıyorsanız taşımaya hakkınız olan eşyalarla ilgili havayolu şirketinden bilgi alın.

2

3- Önce kıyafetlerinizi yerleştirerek başlayın. Ağır olanları en alta yerleştirin. Mutlaka kalmayı planladığınız gün sayısından 1-2 gün daha fazla kıyafet götürün. Muntazam katlayarak ve yerleştirerek valizde yer kazanın.

4-

4- Eşyalarınızı hazırlamadan önce ihtiyaç listesi oluşturun.

3

5- Çok fazla ayakkabı taşımayın. Yol için giyeceğiniz dışında 1-2 ayakkabı ile sınırlı kalın. Ayakkabıları en üste yerleştirin.

4

6- Kişisel bakım eşyalarınızı seyahat boyu alın.

6

7- Valizinizin tüm bölmelerini (cep, fermuarlı alanlar vb. gibi) kullanmaya çalışın. Örneğin takılarınızı, anahtarlarınızı koyabilirsiniz.

7

8- Yanınıza ağrı kesici ve varsa, düzenli kullanmanız gereken ilaçlarınızı almayı ihmal etmeyin.

8

9- Taşıdığınız cihazların şarj aletlerini unutmayın.

9-

10- Bazı eşyalarınızı el çantanıza alın (cüzdan, para, ziynet eşyası, kırılacak eşya, ya da hassas elektronik eşyalar gibi).

bag

Bir Cevap Yazın