Rüyalarda En Sık Karşılaşılan 10 Durum ve Anlamları

Bilinçaltının türlü birer oyunu olan rüyalar hala gizemini koruyor. Son derece fantastik rüyalara tanıklık etmiş olsanız da hemen herkesin rüyasında karşılaştığı 10 durum ve en genel geçer açıklamaları.

1- Düşmek

1 copy

Uzmanlar bu durumu bilinçaltınızın kırmızı alarm vermesi olarak yorumluyor. Genellikle iş yerinde, ilişkisinde ya da hayatının herhangi bir başka alanında sıkıntılı bir dönemden geçenlerin kendilerini rüyalarında düşüyor olarak görmeleri de bundan.

2- Okulda –  işte çıplak kalmak

3

Genel olarak kabul gören açıklama rüyayı gören kişinin hassas ve kaygılı bir dönemden geçtiği. Yeni başlangıçlar karşısında duyulan endişeler de buna dahil. Bu durumun en çok iş yerinde terfi alanlarda, yeni bir işe başlayanlarda ya da yeni bir yere taşınanlarda görülmesi de bunu kanıtlıyor.

3- Düşen diş

2

Diş konusunda kabul gören tek bir açıklama mevcut değil. Dişi güç ve güvenin sembolü olarak niteleyen uzmanlar bu rüyayı gören kişinin karşılaştığı bazı durumlar sonucunda bir güç ve güven kaybı yaşadığına yoruyorlar. Öte yandan bu durumu bir ilişkinin biteceği konusunda kötüye işaret olarak niteleyenler de var. Son olarak da son derece Freudyen bir yaklaşımla kadınlar için damakta oluşan bu boşluğun bir temenni bir doyuma ulaşmayı simgelediği ve bu nedenle rüyayı gören kadının çocuk sahibi olmak istediği anlamı yükleniyor.

4- Sınava girmek

4

Genel olarak mükemmeliyetçi kişilerin rüyalarında karşılaştıkları bir durum. Rüya kişiye her an tetikte olması gerektiğinin uyarısı niteliğinde. Özellikle yetişkinlerde kişinin kendini baskı altında hissedebileceği okul ve iş arasında bir bağ kurduğu ve bu nedenle işteki stresi simgelediği düşünülüyor.

5- Ölmek

5

Kimi uzmanların yorumu kişinin hayatında ortadan kaldırmak istediği bir ilişki, iş, kariyer planı ya da tümüyle geçmişi simgelediği yönünde. Öte yandan bu durumun kötüye yorulmak zorunda olmadığını düşünenler de var. Bu durum aslında kişinin yeni başlangıçlar ve girişimler için cesaret toplama ve heveslenme yöntemi olarak da nitelendirilebilir.

6- Aldatan sevgili

8

Uzmanların yaptığı en temel uyarı bu durumun ciddiye alınması gereken bir kehanet olmadığı. Genel olarak partnerlerin başka bir konu ya da düşünce üzerine odaklandığı, çeşitli sebeplerden dolayı ayrı çokça zaman geçirdiği dönemlerde karşılaşılan bir durum. Öte yandan ilişkideki güven eksikliğinden kaynaklanabileceğini düşünen uzmanlar da yok değil.

7- Bir ünlüyle tanışmak

Rüyada görülen ünlünün sahip olduğu yetenekler kişinin değer verdiği yetenekler olarak yorumlanıyor. Ayrıca kişinin başkaları tarafından tanınma ve bilinme ihtiyacının da bir göstergesi olduğu düşünülüyor.

8- Geç kalmak

9

Kişinin omzuna taşıyabileceğinden çok yükler aldığının, gereğinden fazla çalıştığı ya da yorulduğunun göstergesi. Bir uyarı olarak nitelendirilen bu durumun aslında vermek istediği mesaj tutulamayacak sözlerin verilmemesi gerektiği.

9- Takip edilmek

7

Kabusların vazgeçilmezi bu durum tahmin edilenin aksine kötü bir anlam taşımıyor uzmanların gözünde. Kişinin uzun zamandan beri kafasını kurcalayan bir sorunla artık yüzleşmesi gerektiği konusunda kendini cesaretlendirme yöntemi olarak yorumlanıyor. Kadınlar bu durumla rüyalarında erkeklerden daha sık karşılaşıyor.

10- Uçmak

ruyada-ucmak-5

Kişinin hayatı akışına bırakması gerektiği ya da kontrolü dışında gelişen olaylarla karşılaştığının işareti olarak düşünülüyor.

Bir Cevap Yazın