Çiçek Üreticileri, Tüketiciyle Buluştu

Karsiyaka_3805Karşıyaka Belediyesi tarafından bu yıl 15’inci kez düzenlenen ‘Karşıyaka Çiçek Festivali’ yaşanan terör olayları nedeniyle buruk başladı. Bostanlı Pazaryeri’nde kapılarını açan festivalde; Egeli çiçek üreticileri ile tüketiciler, aracısız olarak buluşma imkanı buldu.

GELENEKSEL FESTİVAL

Hem çiçek üreticilerine destek olmak hem de vatandaşlara uygun fiyatlarla alışveriş imkanı sağlamak amacıyla düzenlenen ’15. Karşıyaka Çiçek Festivali’, ilk günden ziyaretçilerin akınına uğradı. Geleneksel festivale bu yıl; Bayındır, Ödemiş, Urla gibi farklı bölgelerden 100’e yakın çiçek üreticisi katıldı.

 

YÜZLERCE ÇEŞİT ÇİÇEK

Yüzlerce türde çiçek, bahçe bitkileri, meyve ve ağaç fidanları ile saksı, ilaç, toprak ve gübre gibi çeşitli ürünler satışa sunuldu. Karşıyaka Belediyesi Parklar Müdürlüğü de çiçek ve bahçe bitkilerine ilişkin ücretsiz danışmanlık hizmeti vermek üzere stant açtı. Yöresel gıda ve hediyelik eşya gibi farklı stantların da yer aldığı festival alanında, çocuklar için oyun grupları kuruldu.

Karsiyaka_9153


KONSERLER İPTAL EDİLDİ

16 Mayıs Pazartesi günü saat 23.00’e kadar açık kalacak festivalin eğlence organizasyonları ise Hakkari Çukurca’da 8 askerin şehit düşmesi nedeniyle iptal edildi. Nev, Cenk Bosnalı ve Ali Çakar’ın sahneye çıkacağı konserler iptal olurken; festivalin açılışında da tören yapılmadı.

Karsiyaka_3765

Bir Cevap Yazın