Sağlıklı Beslenmenin En Eğlenceli Yolu

Neşeli Tabaklar Atölyesi, Karşıyaka’da

Çocukların kişisel gelişimleri ve sağlıklı beslenmeleri için eğitim ve farkındalık çalışmalarını sürdüren Karşıyaka Belediyesi, Toplum Sağlığı Uzmanı ve Yazar Sibel Güngör’ü Karşıyakalı anne ve çocuklarla buluşturdu. Kurulan, Neşeli Tabaklar Atölyesi’nde, meyve ve kuru yemişlerden, eğlenceli şekiller yapıldı. Anne ve çocuklar hem eğlenmenin hem de sağlıklı beslenmenin keyfini yaşadı.

Karsiyaka_9949
Anne ve Çocuklar İlgi Gösterdi

Toplum Sağlığı Uzmanı ve Yazar Sibel Güngör, bu ay piyasaya çıkan kitabı Neşeli Tabaklar’ın tanıtım etkinlikleri kapsamında Karşıyakalılarla biraraya geldi. Karşıyaka Belediyesi’nin ev sahipliğinde ve BİRartıİKİ Kişisel Yaratıcılık Atölyesi organizasyonuyla gerçekleşen etkinlik kapsamında, Kent Resto Girne Tesisleri’nde Neşeli Tabaklar Atölyesi oluşturuldu. Etkinliğe anneleriyle birlikte katılan çocuklar, Güngör’ün yönlendirmesiyle meyve ve kuruyemiş kullanarak ‘’Anne ve Yavru Tırtıl’’ ile ‘’Meraklı Baykuş’’ adlı iki ayrı tabak hazırladı. Tabakları hazırlarken oldukça eğlenen çocuklar, daha sonra meyveleri keyifle yedi.

Karsiyaka_9944
İpuçlarını Paylaştı

Sibel Güngör, atölyenin ardından annelerin merak ettiği soruları cevapladı, sağlıklı beslenmenin ipuçlarını ve pratik bilgileri onlarla paylaştı. Neşeli Tabaklar Atölyesi’nde aileler, sadece sağlıklı beslenme konusunda bilgilenmekle kalmadı, birlikte yemek hazırlamanın ve yemenin birleştirici etkisini de yaşamış oldu.

Bir Cevap Yazın