Dünyada İyiliğin Hala Var Olduğunu Kanıtlayan 29 Olay

Son yıllarda “insanlık ölmüş” cümlesini hemen herkesten duyabilirsiniz. Ancak dünyada öyle olaylar yaşanıyor ki, insana “hala iyiler var” dedirtiyor. İşte yüreklerimizi ısıtacak 29 yaşanmış olay…

1- Bir kas hastalığı sonucu tekerlekli sandalyeye mahkum olan ABD’li Kevan Chandler, her zaman hayali olan Avrupa’yı gezme planını arkadaşları sayesinde gerçekleştirecek.

1 (1)

2- Guatemala’da yerli kız çocuğuna jest yapıp sevindiren genç.

1 (30)

3- Bu 680 gram mucize bebek bir yolcu gemisinde doğdu ve hayatta kaldı.

1 (2)

4- Bu evsiz adam ailesini görmek için paraya ve ulaşıma ihtiyaç duyuyordu. Yerel bir dernek onun için bağış toplayarak adamın arzusunu yerine getirdiler.

1 (3)

5- Domino’s’tan sipariş ettiği bir kutu içinde yiyecek yerine 1300 dolar bulan adam Domino’s dükkanına geri götürdü.
Bankaya yatırılacak paranın dikkat çekmemesi adına pizza kutusuna koyulması sonucu kutu siparişlerle karışmış. Domino’s yetkilileri bu örnek davranışından dolayı adama bir yıl boyunca bedava pizza imkanı sundular.

1 (4)

6- 5 yaşındaki bir kız sadece onları gülümsetmek adına eyalet polisleri için dondurma satın aldı ve hep beraber bu hatıra fotoğrafı çektirdiler.

1 (5)

7- ABD ve Çin dünyadaki filleri kaçak avcılıktan kurtarmak adına yakın zamanda bir anlaşma imzaladı.

1 (6)

8- Futbol ağlarına ciddi şekilde dolanan bu yavru tilki hemen kurtarıldı.

1 (7)

9- Down sendromlu bu kadın kendisine ait küçük bir işletme için hayaller kuruyordu. O hayalini gerçeğe dönüştürdü ve şimdi birçok şirket imha zamanı gelmiş evraklarını onun şirketine yolluyor.

1 (8)

10- Amerikalı bir milletvekili evlerinden atılan bir anne ve iki çocuğunun hapishane lobisinde uyuduğunu duyunca onları kendi cebinden ödediği bir otele yerleştirerek yeni ayakkabı ve elbiseler satın aldı.

1 (9)

11- Bir restoran çalışanı yaşlı adamın beslemesine yardımcı olmak için tüm öğlen paydosunu feda etti.

1 (10)

12- Resimdeki adamın ekip arkadaşları sırf o çalışmaya devam edebilsin diye kepçeyi yeniden modifiye ettiler.

1 (11)

13- Borçlarını ödeyemediği için evini kaybeden bir kadın (solda) satışa çıkan evinin ihalesine gittiğinde kalabalığın içinden tanımadığı biri evi satın alarak ona iade etti.

1 (12)

14- İtfaiyeci yangından kurtardığı bir kediye oksijen veriyor.

1 (13)

15- Zamanında silahla yaralanma sonucu bir gözünü kaybeden bu kadın köpek saldırısında gözünü kaybeden bu küçük yavru köpeği sahiplendi.

1 (14)

16- Bir adam petrol sızıntısı içinde bata çıka ilerleyerek sızıntı içerisinde mahsur kalmış bir grup yavru kediyi kurtardı.

1 (15)

17- Okul takımında futbol oynama hayali olan Down sendromlu lise öğrencisine bir şans verildi ve o bir gol atarak sevincini ikiye katladı.

1 (16)

18- Van depreminden sonra mağdur halkın ayakkabılarını tamir etmek için Van’a giden Çanakkaleli amca.

1 (17)

19- Norveç’te akıntıya kapılan koyunu kurtaran iki genç.

1 (18)

20- Kilis’te doğumgünü kutlamak isteyen ama mumları bir türlü yakamayan 2 çocuğu Mobese’den görüp yardımlarına koşan polisler.

1 (19)

21- Brezilya Rio’da, ayakkabısı olmayan evsiz bir yerliye ayağındaki terlikleri veren turist.

1 (21)

22- Trafikten men ettiği arabadaki genç kızın nişanlısını askerden karşılamaya gittiğini öğrenince kendi arabasını veren polis.

1 (22)

23- Kanala düşmüş köpeği çantalarının yardımıyla kurtaran ufaklıklar…

1 (23)

24- Tekerlekli sandalye kullanan engelli oğullarına, cadılar bayramı için bu kostümü tasarlayan anne baba…

1 (24)

25- Yağmurda kendisi ıslanma pahasına engelli kadınla şemsiyesini paylaşan Bursalı genç.

1 (25)

26- Kaza yapan bir ailenin çocuğuna mama verip ayağında sallayarak uyutan Sakaryalı sağlık görevlisi.

1 (26)

27- Henüz 14 haftalık olan ikizlerinin ağzından beraber uçacakları yolculara böyle bir paket hazırlayan anne baba. Paketin üzerindeki notta “bu bizim ilk uçak yolculuğumuz, eğer korkarsak veya kulaklarımız acır da ağlarsak şimdiden özür dileriz. Burada kulak tıkaçları da var isterseniz onları kullanabilirsiniz” yazıyor. Kim kızabilir ki?

1 (27)

28- Hindistan’da selden yavru kedileri kurtaran adam..

1 (28)

29- Palandöken kayak merkezindeki bir otelin Kral dairesi balkonuna yuva yapan şahinler rahatsız olmasın diye daireyi kapatan otel görevlileri.

1 (29)

Bir Cevap Yazın