En Güzel Balkon ve Bahçeler Seçiliyor

Yıl boyunca gerçekleştirdiği çalışmalarla yüz binlerce çiçek ve fidanı toprakla buluşturan Karşıyaka Belediyesi, vatandaşları da çevrelerini güzelleştirmeye teşvik etmek amacıyla ‘En Güzel Balkon – Bahçe Yarışması’ açtı. Karşıyaka’nın en estetik, renkli ve yaratıcı balkon ile bahçelerinin belirleneceği yarışmaya 17 Mayıs’a kadar başvuru yapılabilecek.

Karsiyaka_142318

Üç Farklı Kategori

Kent yaşamında yeşil dokunun önemine dikkat çekmek adına bu yıl 15’inci kez  ‘En Güzel Balkon – Bahçe Yarışması’ düzenleyen Karşıyaka Belediyesi, başvuruları kabul etmeye başladı. Yarışma; ‘Balkon’, ‘Müstakil Bahçe’ ve ‘Apartman Bahçesi’ olmak üzere, üç farklı kategoride gerçekleştirilecek. Balkon ve bahçelerinin güzelliğini ödülle taçlandırmak isteyen Karşıyakalılar, 17 Mayıs’a kadar Karşıyaka Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi’ne kayıt yaptırabilecek.

Karsiyaka_152102

Tören 30 Mayıs’ta

Peyzaj Mimarları Odası, Ege Üniversitesi ve Karşıyaka Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkililerinden oluşan jüri, yapacağı ziyaretlerle başvuruları tek tek inceleyecek. Değerlendirmeler sonucunda, puanlama sistemiyle her kategoride ilk 3’e girenler belirlenecek. Kazananlar, 30 Mayıs’ta gerçekleşecek ödül töreninde açıklanacak. Birincilere iki kişilik tam pansiyon tatil, ikincilere Karşıyaka Deniz Kent Restoran’da iki kişilik akşam yemeği, üçüncülere ise Kent Konsept Mutfak’ta ikişer kişilik sabah kahvaltısı hediye edilecek. Dereceye girenlere plaket de verilecek. Yarışmaya başvurmak isteyenler, 399 40 07 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilecek. 

Karsiyaka_balkon birincisi

“Daha Güzel Bir Kent İçin”

Geleneksel hale gelen yarışmanın bu yıl da büyük ilgi göreceğine inandığını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Kentler hızla beton yığını haline gelirken, biz yeşilimizi korumak, çevremizi çiçeklerle güzelleştirmek için vatandaşlarımızla el ele, kol kola çalışıyoruz. Kendi balkonunu, bahçesini güzelleştiren herkes aslında Karşıyakamızı da süslüyor, renklendiriyor. Bu anlamlı çabaları ödüllendirmek ve örnek olmasını sağlamak adına açtığımız yarışmaya başvuruları bekliyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın