Karşıyaka’da Kadrolu İşçilere Sözleşme Sevinci

Karşıyaka’da Kadrolu İşçilere Sözleşme Sevinci

Karşıyaka Belediyesi, bünyesinde görev yapan 52 kadrolu işçi ile toplu sözleşme imzaladı. Buna göre, en düşük maaş 3 bin 800 liraya, en yüksek maaş ise 4 bin 750 liraya yükseldi. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar “Enflasyon oranının üzerinde bir artışla sözleşme imzaladık. Çalışanlarımızın daha iyi yaşam kalitesine ulaşabilmesi için mücadele etmeyi sürdüreceğiz” dedi.

Karsiyaka_5900

Bayram Havasında İmza Töreni

Karşıyaka Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen Toplu İş Sözleşmesi imza törenine Belediye İş Sendikası 4 No’lu Şube Başkanı Şahin Kaya ve yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri ve bürokratlar katıldı. İki yıl geçerli olacak sözleşme Akpınar ve Kaya arasında imzalandı. Tören sonunda Başkan Akpınar ve tüm çalışanlar toplu fotoğraf çektirdi.

En Düşük Maaş 3.800 TL

Toplu İş Sözleşmesi’ne göre, maaş ücretlerinde ortalama yüzde 14 oranında artış oldu. En düşük maaş 3 bin 800 liraya, en yüksek maaş ise 4 bin 750 liraya yükseldi. Sözleşmede, ölüm, erzak, öğrenim, yakacak, yemek primleri ile ikramiye rakamları da yer aldı.

Karsiyaka_5943

“Örnek Bir Sözleşme İmzaladık”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Enflasyon oranının üzerinde bir artışla, örnek bir sözleşme imzaladık. Çalışanlarımızın daha iyi yaşam kalitesine ulaşabilmesi için mücadele etmeyi sürdüreceğiz ve hanelerine biraz daha fazla gelirin girmesini sağlayacağız. Göreve geldiğimizden bu yana iş barışını önemsedik ve çalışanlar arasında dengeyi gözettik. Çalışan tüm arkadaşlarımız, kentine ve kurumuna saygılı insanlardır ve başımızın üzerinde yerleri vardır. Kimseyi ötekileştirmeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalarımızın başarısı da kamuoyunda görülüyor. Sadece Karşıyaka’da değil, İzmir’de hatta Türkiye’de başarılara devam ediyoruz. Toplu İş Sözleşmemiz hayırlı olsun” dedi.

Akpınar’a Teşekkür

Belediye İş 4 No’lu Şube Başkanı Şahin Kaya ise verilen zam oranları için Başkan Akpınar’a teşekkür ederek “Böyle başkanlarımıza her zaman sahip çıkacağız. Belediye başkanlarının aynası çalışanlardır. Kendilerine layık olmaya ve her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın