KENT’ten Karşıyaka’ya Hizmet Adası

Karşıyaka Belediyesi şirketi Kent A.Ş. tarafından işletilen eski Ocakbaşı Et Restoran, üç tesisin buluştuğu yepyeni bir hizmet adasına dönüştü. ‘Kent Konsept Mutfak’ın ardından ‘Kent & Koop Gıda Market’ ve ‘Mavişehir Kafe’ de 9 Nisan Cumartesi günü İzmirlilere kapılarını açıyor.

Karsiyaka_1603
Açılış Cumartesi Günü

Sosyal tesislerden daha fazla insanın yararlanmasını sağlamak ve sağlıklı gıdaları hesaplı fiyatlarla halka sunmak için çalışan Karşıyaka Belediyesi, Mavişehir’de bulunan eski Ocakbaşı Et Restoran’ın alanında yepyeni bir konsept oluşturdu. Belediye şirketi Kent A.Ş. tarafından geçtiğimiz aylarda Ocakbaşı’nın yerinde hizmete sunulan ‘Kent Konsept Mutfak’ isimli restoranın ardından; aynı alanda ‘Kent & Koop Gıda Market’ ile ‘Mavişehir Kafe’ de 9 Nisan Cumartesi günü, Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın da katılımıyla saat 10.00’da törenle hizmete açılacak.

Karsiyaka_1625

Uygun Fiyata Güvenli Gıda

Kent & Koop Gıda Market’te, başta üretici kooperatiflerden gelen ürünler olmak üzere; sebze, meyve, balık, et, peynir, organik gıdalar, unlu mamuller, tatlılar, konserveler ve yağ çeşitleri gibi, pek çok farklı kalemde yiyecek ve içecek tüketiciyle buluşacak. Hesaplı fiyat politikasıyla fark yaratan market; sağlıklı ve güvenli gıdalara uygun fiyatlara erişmeyi mümkün hale getirecek. Ayrıca, kooperatiflerin ürettiği çiçekler de burada satışa sunulacak. Aynı alanda oluşturulan Mavişehir Kafe ise seçkin ortamı ve keyifli bahçesiyle 7’den 70’e tüm Karşıyakalılara hitap edecek. Sebze meyvenin en güzeli, organik ürünleri en çeşitlisi, Kent A.Ş. mutfağından; tatlılar, pastalar, börekler ve mezelerin en lezzetlisi, etlerin, şarküterinin en kalitelisi, yağlar, içecekler, bakliyatların en seçmecesi ile şaşırtıcı fiyatlarla daha binlerce ürün Kent & Koop Gıda Market’in raflarında üreticiden tüketiciye aktarılacak.

Karsiyaka_1629

Kilo ile Kahvaltı

Geçen Ocak ayında açılışı yapılan Kent Konsept Mutfak da özellikle ‘kilo ile kahvaltı’ uygulamasıyla kısa zamanda İzmirlilerden büyük ilgi gördü. Hafta sonları 08.00 ile 15.00, hafta içi de 08.00 ile 11.00 saatleri arasında kahvaltı hizmeti veren restoranda; tereyağından bala, börekten jambona kadar çok sayıda yiyecek çeşidi sunuluyor. Büfedeki kahvaltılık ürünlerden istedikleri kadar alıp, gramaja göre ödeme yapan misafirler, kişi başı ortalama 8 – 10 liraya kahvaltı yapabiliyor. Öğle yemeğinde geleneksel Türk mutfağından seçeneklerin sunulduğu Kent Konsept Mutfak, akşam da et restoran olarak, çok uygun fiyatlarla konuklarını ağırlıyor. Üç tesisin bir araya geldiği 7 bin 500 metrekarelik arazide, çocuklar için oyun parkı da bulunuyor.

 “Sosyal Belediyeciliğin En Güzel Örneği”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Sosyal demokrat belediyeciliğin en güzel örneklerinden birini daha Karşıyaka’da hayata geçiriyoruz. Hem üreticiyi desteklemek hem de vatandaşlarımıza daha kaliteli ürünleri daha uygun fiyata alma imkanı yaratacak olan tesisimizi hizmete açıyoruz. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.

Bir Cevap Yazın