Kültürpark Tenis Kulübü, Başarılı Kadınları Ödüllendirdi

Kültürpark Tenis Kulübü (KTK) 8 Mart Dünya Kadınları günü öncesinde topluma hizmet eden kadınların emeklerini unutmadı. Dünya Kadınlar günü nedeniyle İzmir’e ve Sivil Toplumun gelişimine emek veren kadınların ödüllendirildiği gece, 75 yıllık tarihinde ilk kadın başkanı ile Kültürpark Tenis Kulübü için daha da anlam kazandı.
Kültürpark Tenis Kulübü Rose Garden 1941 Restoran’da gerçekleştirilen ödül törenine İZKA Kalkınma Kurulu Başkanı Kemal Çolakoğlu, KOSBİ Başkan Yardımcısı Ferit Kora, Kulübün geçmiş dönem başkanları ile üyeler katıldı.

71 sayı internet2

7 başarılı kadına ödül

Gecede başarılı çalışmaları nedeniyle “VI. İzmir’den Topluma Uzanan 5 Kadın Eli” ve özel ödüle layık görülen 2 kadın ödüllerini aldı. İzmir’den Topluma Uzanan 5 Kadın Eli ödülünü çeşitli sivil toplum kuruluşlarında başarılı çalışmalara imza atan Betül Elmasoğlu, Candan Çilingiroğlu, Sema Övgün, Filiz Pelit, Nazan Pedükcoşkun alırken, Özel ödül ise Aycan Kurtcan ile Dilek Olcay’a verildi.

Kadınları teşvik edeceğiz

Gecede konuşan Kültürpark Tenis Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Server Uyaroğlu, 75 yıllık tarihinde ilk kadın başkan olarak başarılı kadınları ödül vermenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Kulüp olarak bu yıl 6. Kez İzmir’den Topluma Uzanan 5 Kadın Eli ödüllerini verdiklerinin altını çizen Uyaroğlu, “İzmir gibi kadınların ön planda olduğu, iş ve sosyal hayatta çok başarılı çalışmalara imza attığı bir kentte bu ödüller daha da anlam taşıyor. Bir kadın olarak benim de bu projenin içinde yer almam çok sevindirici. Kadınlara olanaklar sağlandığında her alanda çok başarılı işlere imza atıyorlar. Biz de bu ödüllerle kadınların topluma dönük çalışmalarını ödüllendirerek rol model olmalarını sağlıyoruz. Bundan sonra da devam edecek ödül törenlerimizle başarılı ve toplum için emek harcayan kadınları daha çok teşvik edeceğiz” dedi.
Konuşmaların ardından geçilen ödül töreninde sivil toplumdaki başarılı çalışmaları ile 7 kadın özgeçmişleri ve yaptıkları çalışmalar tek tek okunarak ödülleri takdim edildi.

Bir Cevap Yazın