Karşıyaka’da ‘Uzman İşçi’ Dönemi

Karşıyaka Belediyesi’nin; hizmet kalitesini ve işçi niteliğini artırmak için başlattığı ‘uzman personel’ eğitimine katılan belediye çalışanları sertifikalarını aldı. Başkan Akpınar “Biz büyük bir aileyiz ve mesaimizin her saniyesinde, bu kente ve halkımıza daha iyi hizmet etmenin gayreti içindeyiz” dedi.

Karsiyaka_1179

Sertifikaları Başkan Akpınar Verdi

Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen sertifika törenine Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile eğitim alan çalışanlar katıldı. Karşıyaka Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı Kent Koleji Şube Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen eğitim çalışmaları, Park ve Bahçeler, Fen İşleri, İnsan Kaynakları ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde çalışan 222 işçiyi kapsadı.

Karsiyaka_9710

İşçiler Uzmanlaşacak

Şu ana kadar 100’e yakın personele, kendi çalışma alanlarına göre uzmanlık eğitimi verildi. Hem iş hem de işçi niteliğinin artırılması hedeflendi. Belediye çalışanları için başlatılan eğitimler toplam üç ay sürecek. Tüm çalışanlar Mesleki Yeterlilik Kanunu ve İş Güvenliği Yasası’na uygun olarak bilgi ve becerilerini geliştirerek uzmanlaşacak.

Karsiyaka_9787

“İşçi ve Hizmet Kalitesini Yükseltiyoruz”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Biz büyük bir aileyiz ve her bir çalışanımızla, Karşıyaka’ya, Karşıyaka halkına daha iyi hizmet etmek için çalışıyoruz. Eğitimlerimiz sayesinde hem iş hem de işçi kalitesini yükselteceğiz” dedi.

 
Bir Cevap Yazın