Futbolun Yıldızları Bu Turnuvada

Karsiyaka_0232

Türkiye’nin Aktif Şehir unvanına sahip ilk belediyesi olan Karşıyaka Belediyesi, yeşil sahalara bir dönem damga vuran ünlü isimlerin de katılımıyla Salon Futbol Turnuvası düzenledi. Ergün Penbe, Ali Tandoğan ve Kerem İnan gibi isimlerle birlikte Kaf Kaf’ın efsane futbolcuları bu kez salonda ter döktü.

Karsiyaka_0251
Bu Kez Salonda Ter Döktüler

Karşıyaka Arena’da gerçekleşen Masterler Salon Futbol Turnuvasının açılış maçında, yeşil sahaların tanınmış isimleri forma giydi. Ergün Penbe, Ali Tandoğan, Kerem İnan, Serkan Dökme, Kemal Aslan, eski hakem Yunus Yıldırım ile birlikte KSK’nin efsane isimleri Tahir Karapınar, Küçük Muharrem, Rıza Tuyuran, Sabri Korkmaz, Berkay Yönder de bu kez salon futbolunda taraftar karşısına çıktı. Maçın hakemliğini ise İsmet Arzuman yaptı. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da karşılaşmada forma giydi.

Karsiyaka_0344
Turnuva Mayıs Ayına Kadar Sürecek

Kıran kırana geçen açılış maçına Karşıyakalılar da büyük ilgi gösterdi. Müsabaka öncesinde ise Karşıyaka Belediyesi dans ve gösteri ekipleri seyircilere keyifli şovlar izletti. Karşıyaka’daki 11 Master Futbol Takımının katıldığı turnuva Mayıs ayına kadar sürecek.

Karsiyaka_0363

“Sporun Başkenti Karşıyaka”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Aktif Şehir Karşıyakamızı, sporda bir marka kent haline getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. 4 yaşındaki yavrularımızdan, 70 yaşındaki büyüklerimize kadar herkese, her branşta spor yapma imkanları sunuyoruz. Alternatif spor dallarında Türkiye hatta Avrupa ve Dünya şampiyonları çıkartıyor olmamız tesadüf değil. Bu turnuva da Karşıyakamızın spor kültüründe önemli bir yere sahip olacak ve her yıl gelişerek devam edecek” dedi.

Karsiyaka_0420

Karsiyaka_0288

Bir Cevap Yazın