Doğanın Kalbine Yolculuk

Karşıyaka Belediyesi, 20 Mart’ta düzenleyeceği doğa yürüyüşü ile Karşıyakalıları şehrin stresinden uzakta keyifli bir yolculuğa çıkaracak. Sancaklı Köyü ile Yamanlar Gençlik Eğitim ve Kamp Merkezi arasında yapılacak yürüyüş; ücretsiz ve herkese açık olarak gerçekleşecek.

Karsiyaka_2735
ARAÇ KALDIRILACAK

Kent yaşamına hareket katmak ve fiziksel aktiviteleri teşvik etmek isteyen Karşıyaka Belediyesi, 20 Mart Pazar sabahı Karşıyakalıları doğa yürüyüşünde buluşturacak. Ücretsiz etkinlik; Karşıyaka’ya 5 dakika mesafede bulunan Sancaklı Köyü’nde, saat 10.00’da başlayacak. Yürüyüşe katılmak isteyenler için 09.00’da belediye hizmet binası önünden araç kaldırılacak.

Karsiyaka_2753

6 KİLOMETRELİK PARKUR

Uzman rehber eşliğinde gerçekleşecek 6 kilometrelik yürüyüş, Yamanlar Gençlik Eğitim ve Kamp Merkezi’nde sona erecek. Çam ağaçlarıyla kaplı parkurda doğanın eşsiz güzellikleri arasında spor yapma imkanı bulacak katılımcılara kumanya da ikram edilecek. Karşıyaka Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’nün İzmir Dokuz Eylül Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (DEDAK) işbirliğiyle organize ettiği etkinliğe ilişkin, 367 00 60 numaralı telefondan da detaylı bilgi alınabilecek.

Karsiyaka_2773

SAĞLIK İÇİN SPOR

7’den 77’ye tüm Karşıyakalıları spora teşvik etmek için çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Koşudan bisiklet turlarına kadar düzenlediğimiz farklı organizasyonlarla halkımızı sağlıklı yaşam için harekete yönlendiriyor, sporu özendiriyoruz. Sırada doğa yürüyüşü etkinliğimiz var. Tertemiz bir havada spor yapmak, tabiatın güzelliklerini keşfetmek, yoğun kent yaşamının stresi ve gürültüsünden uzakta keyifli bir gün geçirmek isteyen herkesi bekliyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın