Gençliğin Sırrı Bu Cihazlarda

İzmir’de 10 yıldır estetik  ve güzellik konusunda faaliyet gösteren güçlü kuruluş Klinik A Plus, yaşlandırmayı geciktirdiği bilimsel raporlarla kanıtlanmış iki yeni cihazını tanıttı. Key Otel’de gerçekleşen tanıtım toplantısında cihazlarla ilgili bilgi aktaran Dr. Hale Güler, “Genç kalmak isteyen herkesi, bu iki cihazı test etmek üzere kliniğimize bekliyoruz” dedi.

FDA onaylı

Sağlık Bakanlığı’nın 2010 yılında yayınlaDSC_0027_intdığı yönetmelik sonrasında poliklinik statüsü kazanan Klinik A Plus, yaşlanma savaşçısı iki yeni cihazı bünyesine dahil etti. Cihazlarla ilgili bilgi aktaran Klinik A Plus’ın başarılı hekimlerinden Dr. Hale Güler, BBL’in, Stanford Üniversitesi’nin yaptığı 10 yıllık araştırma sonucunda yaşlanmaya sebep olan genleri yaklaşık yüzde 50 oranında azalttığının tespit edildiğini ve Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA)’nin onayını aldığını açıkladı. “Emerge Fraksiyonel” adlı ikinci cihazın ise göz çevresindeki kırışıklık ve torbalar ile vücuttaki çatlakları herhangi bir zarar vermeksizin yok etme özelliğine sahip olduğu ve bu cihazın da FDA onaylı olduğu bilgisini aktaran Güler, “BBL, bilimsel raporlarla yaşlılığı durduruyor. Tüm yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulanabildiği gibi,yüzdeki lekeleri de yok ediyor. Tüm kırışıklıklarda muhteşem bir iyileşme sağlıyor.Bilindiği gibi bizler, belli bir yaş sonrasında gözaltı torbaları, kırışıklıklar ve renk değişiklikleri ile karşılaşabiliyoruz. Emerge cihazı ise, göz hastalığı olsa dahi uygulanabilme ve zarar vermeme özelliğine sahip. Uygulama sonrasında kırışıklıkları azaltan çok büyük iyileşmeler görülüyor. Klinik A Plus olarak herkesi bu iki harika cihazı test etmeye bekliyoruz” diye konuştu. Güler, tanıtım sonrasında gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

Emerge Fraksiyonel Lazer

Yenilikçi teknolojik göz çevresi ve cilt yenileme lazer sistemi emerge ile uygulamalara yeni bir boyut açmak mümkün. Ablatif olmayan bir dalga boyu olan 1410 nm bandını kullanan lazer, aynı zamanda tek atımlı fraksiyonel tarama teknolojisine de sahip. Tarama alanını tek, tek atışlarla doldurarak ağrı seviyesini minimalize ediyor ve daha etkin sonuçların daha konforlu alınmasını sağlıyor. Cilt yüzeyinden dermisin alt tabakalarına kadar ablatif bir etki göstermeden micro thermal kolonlar açarak cildin yenileme mekanizmasını çalıştırıyor. Oluşan termal hasar cilt altında sıkılaşma etkisi ve cildin onarımını tetikleyerek yeni sağlıklı cilt görünümünü sağlıyor. Emerge diğer lazer sistemlerinden farklı olarak ablatif olmayan bir teknoloji kullandığı için cildin yüzeyinde doku kaybına neden olmuyor ve cilt iyileşme hızı eski sistemlere göre çok daha yüksek oluyor. Emerge lazer özel dalga boyu ve güvenlik teknolojisi ile dünyada göz çevresi uygulamalarında FDA onayına sahip tek lazer cilt yenilme cihazıdır. Emerge lazer uygulamasından sonra cildin toparlanma süresi 1-3 gün arasında uygulamanın dozuna göre değişiyor. Emerge uygulamasından 24 saat sonra kişi kendini normal hayatına devam edebilir olarak görüyor. Uygulamadan sonra hafif bir pembemsi görünüm oluşuyor ve 24-48 saat içerisinde kişinin normal günlük aktivitelerini yapmasında sorun olmayacağını hissettiği şekle geliyor. Çatlak tedavilerinde de Emerge lazer kullanılıyor. Vücudun iyileşme mekanizmasıyla hasarlı doku yerini yeni dokuya bırakarak çatlak görünümünde yüzde 70’lere varan iyileşme sağlanıyor.

BBL FOREVER YOUNG

BBL teknolojisi için Stanford Üniversitesi’nde yapılan çalışmada 10 yıl boyunca araştırmaya katılan 38-55 yaş arası bireyler, uygulamaya ilk sene 6 defa, ileriki senelerde sadece iki kür yaptırarak katıldı.10 yıl sonunda 10 yıl önceki görünümlerinden daha genç bir cilde ve görünüme sahip oldukları belirlendi. Mucize BBL yönteminin, yaşyanma genlerini yaklaşık yüzde 50 oranında azalttığı bilimsel raporlarla belirlendi. BBL, ameliyat ile onarımı zor olan, boyun germe, karın ve sarkmış cildi sıkılaştırma gibi problemleri de ortadan kaldırıyor. Sadece belirli cilt problemlerin sabit kalmayan yöntem mucize genetik gençleşme ile cildi totan yeniliyor onarıyor, bütün görsel problemleri ortadan kaldırıyor, bunlara leke, kılcal damarlar, sarkma, elastikiyet kaybı, kırışıklılar ve hatta akne de dahil. Bu yöntemi kullanan ve aynı zamanda Botox uygulaması yapılan kişilerde Botox yaptırma ihtiyacının daha  seyrek hale geldiği, Botox seans aralıklarının oldukça uzadığı şimdiden Türkiye de gözlemlendi bile.

Bir Cevap Yazın