Giden Sevgilinin Geri Dönüp Tekrar Terk Etmesi

“Aşk adamı vurur döner döner yine vurur” şiirine gönderme yapar gibi terk eden sevgilinin dönüp tekrar terk etmesi. Öyle şey olur mu demeyin. Araştırdık ve bunu yaşayan bir ton insan bulduk. Nerede mi o insanlar? Tabii ki bizde gizli! Siz bile olabilirsiniz ya da biz bile :(  İnsan insana bunu nasıl yapar? Yapan mı suçludur yaptıran mı dedik. Üşenmedik, bu davranışı sorguladık. İşte 9 maddede giden sevgilinin geri dönüp tekrar terk etmesinin neden ve sonuçları…

1- Terk eden, eski sevgilinin yerinde durup durmadığını kontrol etmek istemiştir. Yerinde sayıyorsa nasılsa bir yere kıpırdamayacak diye döngüsünü sürdürür.

1

2- Terk eden mükemmeliyetçiliğin peşindedir! En iyi (!) terk edişe kadar döner döner terk eder. Böylece kendi kozmik dengesini oluşturmaya çalışıyordur.

2

3- İlk terk ettiğinde gittiği kişi de onu terk etmiştir. Eski sevgiliye geri dönüp tekrar terk ederek kendi içindeki ego savaşının galibi olur.

8

4- Ruhsal sorunları vardır. Adres, telefon hatta yaşadığınız şehri terk etmenizde yarar var. Zira seviyorsanız vay halinize…

3

5- Terk eden taraf o kadar kinlidir ki ilk terk edişte yeteri kadar tatmin olmadığı için geri dönüp ölüm vuruşu yapmıştır.

4

6- Terk edilenin büyük bir ‘ah‘ almış olabileceği düşüncesinin oluşmasına neden olur. Ardından ‘sana müstahak canım kardeşim’ cümleleri gelebilir.

5

7- “Terk edip geri dönüyorsa sonunda yine terk eder” tezini çürütmemek için denek olarak kullanılan terk edilene yazıktır, günahtır.

6

8- “Hata bir kez yapılır, ikincisi aptallıktır” önermesinde hangi tarafın aptal olduğunun belirsizliğini koruduğu bir durumdur.

7

9- Bu da bir zamanların Kuşçu’sundan. Konuyu özetlemesi adına…

 

Bu içerik karsiyakalife.com.tr editörü tarafından düzenlenmiştir.

Bir Cevap Yazın