Geri Dönüşüm Seferberliği

Çevre yatırımlarına öncelik veren Karşıyaka Belediyesi, Latife Hanım Mahallesi’nde hizmete açacağı Atık Getirme Merkezi sayesinde doğaya zarar veren atıkların geri dönüşümünü sağlayacak. Merkezde toplanacak olan tonlarca atık 14 farklı türde ayrıştırılacak ve ekonomiye kazandırılacak.
14 TÜRDE ATIK TOPLANACAK
Doğaya bırakılan ancak yeniden kullanımı mümkün olan atıkların geri dönüştürülmesine yönelik projeler üreten Karşıyaka Belediyesi, Latife Hanım Mahallesi’nde Atık Getirme Merkezi açacak. Bin 600 metrekarelik kapalı alana sahip tesiste, belediye ekiplerince toplanacak olan atıklar, mobilyadan elektronik eşyaya, araç lastiklerinden plastiğe kadar 14 ayrı türde ayrıştırılacak. Proje sayesinde hem doğa korunmuşolacak hem de atıklar yeniden üretime ve ekonomiye kazandırılacak. İnşaatı tamamlanmak üzere olan tesis, kısa süre içinde hizmete girecek.Karsiyaka_4885“DOĞAYI KORUMAK ZORUNDAYIZ”
Yaşadığımız çevrenin her geçen gün kirlendiğini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Doğa dostu ve çevremizi koruyacak projeleri hayata geçirmek için çalışıyoruz. Zararlı atıkların doğadan temizlenmesi  ve ayrıca yeniden üretime kazandırılabilmesi için bu çalışmayı yaptık. Her yıl tonlarca atık bu sayede bertaraf edilecek. Gelecek nesillere daha sağlıklı bir çevre bırakabilmek için kalıcı önlemler almak zorundayız. Doğa dostu çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.Karsiyaka_4920

Bir Cevap Yazın