Karşıyaka’da Tüm Etkinlikler İptal

“Terörü Lanetliyoruz”H.Mutlu Akpinar

Karşıyaka Belediyesi, Ankara’da yaşanan terör saldırısı nedeniyle, daha önce duyurusu yapılan tüm etkinliklerin iptal edildiğini açıkladı.
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın konuya ilişkin şunları söyledi:
​”Cumhuriyetimizin kalbinde, yine canlarımızı teröre kurban verdik. ​Artık görmek gerekir ki, hedef Cumhuriyetimiz ve onu tanımlayan değerlerdir. ​Bugün süslü sözlere ve sıradan taziye sızlanmalarına gerek yoktur. ​Bugün bu ülkenin kuruluş felsefesini tanımlayan değerleri anımsamanın ve çevresinde toplanmanın zamanıdır. Barışı, kardeşliği, birimiz yoksa eksik kalacağımızı, birlik ve beraberliğimizi anımsamanın tam zamanıdır.”

“Karşıyaka Belediyesi olarak, yaşamı güzelleştirme adına düzenlediğimiz başta Cumartesi günü yapılacağını duyurduğumuz Liselerarası Müzik Yarışması Finali  olmak üzere, tüm etkinliklerimizi, yaşama saygı adına erteliyoruz” diyen Başkan Akpınar,  “Bugün herkesi; insanlığını, ülkesini, onu var eden değerleri ve Atatürk ilke ve inkılaplarını anımsamaya çağırıyoruz.  Bugün biz, çok hüzünlü, çok kederli, çok kaygılıyız. Bizim gerçeğimiz şudur: asla teslim olmadık, asla teslim olmayacağız!” dedi.

Bir Cevap Yazın