Karşıyaka ‘EMITT’e damga vuracak

EMITT karşıyaka1Karşıyaka’yı turizmde ‘marka kent’ halinde getirmek hedefiyle tanıtım çalışmalarına hız veren Karşıyaka Belediyesi, 20. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMITT) katılacak. 28-31 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek fuarda; Karşıyaka’nın tarihi ve turistik değerleri görücüye çıkarılacak, uluslararası işbirliklerinin kapıları aralanacak.

DEV ORGANİZASYON

Karşıyaka Belediyesi, bu yıl 20’nci kez kapılarını açacak Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT için hazırlıklarını tamamladı. Dünyanın en büyük 5 turizm fuarından biri olan dev organizasyon, 28-31 Ocak 2016 tarihleri arasında, İstanbul Büyükçekmece’deki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. 80 ülkeden sektör temsilcilerinin bir araya geleceği fuarda, Karşıyaka Belediyesi de İzmir Kalkınma Ajansı’nın 3. Salon, 320 No’lu standında yerini alacak.

TURİZM KENTİ KARŞIYAKA

Karşıyaka Belediyesi, her geçen yıl artan katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla turizm sektörünün büyümesine doğrudan katkı sağlayan fuarda; yazılı ve görsel materyaller eşliğinde kentin güzelliklerini, tarihi ve turistik değerlerini görücüye çıkartacak. Yerel, ulusal, Avrupa’ya yönelik ve uluslararası boyuttaki çalışmalar tanıtılacak. İkili görüşmeler yapılacak, sosyal ve kültürel bağlantılar kurularak, ‘Turizm Kenti Karşıyaka’ vizyonu daha geniş kitlelere ulaştırılacak. Karşıyaka turizminin canlandırılmasına katkıda bulunulacak.

DÜNYA MARKASI

Karşıyaka’nın turizm sektöründen aldığı payı artırmayı hedeflediklerini vurgulayan Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “EMITT, sadece Türk turizminin değil, dünya turizm sektörünün de en büyük buluşma noktalarından biri. Bu yıl 150 bini aşkın ziyaretçinin beklendiği fuarda Karşıyakamızı en iyi şekilde tanıtarak, turizmde dünya markası haline gelme hedefimize bir adım daha yaklaşmış olacağız. Kentimizin tanıtımı, yeni işbirlikleri ve turistik, kültürel, ticari alışverişler için bu tür fuar organizasyonlarının önemli olduğunu düşünüyoruz. İnanıyoruz ki Karşıyaka, turizmde de dünyanın yıldızı olacak” dedi.

Bir Cevap Yazın