KLEOPATRA KADAR GÜÇLÜ VE BAŞTAN ÇIKARICI OLUN…

Seher OkanSeher Okan

Efsanevi güzelliğiyle kralları bile kendisine aşık etmeyi başaran Mısır’ın Hellenistik kraliçesi Kleopatranın dillere destan güzelliğini duymayan yoktur sanırım… Kadın ve erkeğin yaratılışından bu yana güzellik kavramı her dönemde şekil değiştirmiş ise de hep evrensel güzellik anlayışı hakim olmuştur bu topraklara. Kimine göre pürüssüz bir cilt, kimine göre kusursuz bi vücuttur güzellik.

Aslında bir bütündür tek başına anlam ifade etmeyen noktaların birleşimi ile vücut bulan. Ama varoluştan bu yana aslolan, güzel noktaların bileşiminde altın oranın yakalandığı o kusursuz güzelliğe ulaşmaktır amaç.

İnsanoğlu, kendisinde yaradılışında verilen estetik güzelliği ve diğer canlılardan kendisini ayıran muhteşem cildini daha da mükemmmelleştirmek için tüm imkanlarını ve sınırlarını sonuna kadar zorlamıştır hep. Zaman su gibi akıp geçerken gençliğin verdiği canlılık ve tazeliği korumak için yapılması gereken en önemli şey, karşınızdakinin gözleri ile ilk önce buluşan cildinizin sağlıklı olmasını sağlamak ve ona iyi bakmaktır. Güzelliğin ilk adımıdır aslında cilde yapılan gerçek ve güzel bir bakım. Hele çağımızda yaşamın zorlukları, çevre koşulları, rüzgar, güneş, hava kirliliği, egsoz gazları, stres, klimalı ortamlar, mevsim ısı farklılıklarına kadar herşey cildimizi yıpratır. Tüm bu çevresel dış faktörelerin yanı sıra doğru beslenmek, düzenli bir uyku ve spor da cildimizin sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Sağlıklı bir cilt için her kadın cilt bakımını gün sonunda her gün yapmalıdır. Bunun için her gün makyaj yapıp yapmadığımızın ya da dış etkilere maruz kalıp kalmadığımızın aslında bir önemi de yoktur. Cildimizin günlük bakımı cildin doğal tabakasına zarar vermeden , cildi zedelemeden ve hırpalamadan her gün düzenli olarak yapılmalı ve cilt sonraki güne hazırlanmalıdır. Ancak, yapılması çok önemli olan bu günlük cilt bakımın yanı sıra belirli zaman aralıklarında (tavsiye edilen periyod ayda bir keredir) profosyonel bir cilt bakımına da ihtiyaç duyarız.

Düzenli aralıklarla yapılan profesyonel cilt bakımında doğru ellere teslim olmak kadar doğru ürün seçimi de çok önemlidir. Bu nedenle cilt bakımına başlamadan önce konusunda uzman kişiler tarafından kapsamlı bir cilt analizi yapılarak cildinizin ihtiyaçları belirlenmeli, cilt tipinizin tespitinden sonra cildinize hangi ürün grubunun kullanılması gerektiğine karar verilmelidir. Böylece yağ, nem ve elastikiyet oranı göz önünde bulundurularak cilt tipi tespit edilerek cildin gereksinim duyduğu doğru bakım, doğru kozmetik ürünlerle birleştirilerek sizin için en mükemmel sonuçlara ulaşılır.

Çağımızdaki dış etkenlerin de tetiklemesi ile cilt yaşımız her zaman gerçek yaşımızla doğru orantılı değildir. Cildimizin mükemmele ulaşmasını amaçlayan sağlıklı bir cilt bakımı yaklaşık 1-2 saat sürer. Profesyonel bu bakım sırasında sıra ile önce süt ve tonik ile üst tabaka cilt temizliği, peeling, ozon ve buhar -seansı, serum emilimi ile yüz masajı, cilt tipine uygun maske uygulaması sonrasında gerek duyulursa yüksek frekans ve en son kremleme işlemleri uygulanır. Bu profesyonel bakım neticesinde cilt derinlemesine temizlenir, tıkalı tüm gözenekleri açılır, ciltteki kan dolaşımı hızlanır ve cilt ölü hücrelerinden ve siyah noktalarından tamamen arındırılır. Ardından uygulanan cilde nem depolayan ve hücre yenileyen işlemlerle cilde taptaze canlı bir görünüm kazandırılır. Bu uygulama sonunda Kleopatra gibi tüm kralları kendinize aşık edip dünya dengelerini değiştiremeseniz de evinizin kralını bir kez daha kendinize aşık edip Kleopatra kadar güzel ve ışıldayan bir cilde sahip olabilirsiniz…

Bir Cevap Yazın